Gündem

Yerde kan lekeleri, sürüklenme izleri, parçalanmış kıyafetler: Balkondan “düşerek” ölen Zerin Kılınç’ın şüpheli sevgilisi serbest bırakıldı

11 Ocak 2023 07:34

Zerin Kılınç, sevgilisiyle birlikte yaşadığı evin penceresinden ‘düşerek’ hayatını kaybetti. Evin içinde boğuşmayı andıran birçok ize rastlandı ancak şüpheli sevgili Yılmaz S., “Pencereden atladı” beyanı esas alınarak serbest bırakıldı. Zerin’in ailesi, şüpheli hakkında en azından adli kontrol kararı verilmesi talebiyle savcılığa başvurdu.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, 20 Haziran 2022 günü saat 21.30 sıralarında, oturduğu dairenin ikinci katının penceresinden düşme sonucu, şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Düşme anını gören esnaf M.Y.’nin yardıma koştuktan sonra yukarıya doğru bakarak bir şeyler söylediği ve el işaretiyle birisini aşağı çağırdığı da görüntülere yansıdı. Soruşturma kapsamında, Kılınç’ın evinde yapılan incelemede, yerde kan lekeleri, sürüklenme izleri, evdeki fırçanın kırık olduğu, evin tuvaletinin içerisinde kırılmış kül tablası ile genç kadının bazı kıyafetlerinin parçalandığını gösteren fotoğraflar dosyaya girdi.

Yılmaz S. ifadesinde, genç kadının pencereden atlayarak intihar ettiğini ileri sürdü. Şüpheli ifadesindeki çelişkilere rağmen hakkında herhangi bir adli kontrol kararı bile verilmeden serbest bırakıldı.

Olayın üzerinden yaklaşık 6 ay geçtikten sonra genç kızın ailesi 26 Aralık 2022 tarihinde savcılığa başvurarak, şüphelinin tutuklanmasının ya da hakkında adli kontrol kararı verilmesini talep etti.

Kül tablası yanlışlıkla kayarak yere düşüp ayağına cam batmış

Şüpheli verdiği ifadesinde “O gün yağmur yağdığı için içeri sızan suyun üzerine koymak için günlük giydiği tişörtünü yırtarak pencerenin sızıntı yerine koydu. Tepsinin üzerinde olan kül tablası yanlışlıkla kayarak yere düştü. Kırıldı. Yerdeki cam kırıklarını kendim süpürdüm. Odadan çıkarken ayağına cam battı. Bunun üzerine gülünce süpürge sapını bana fırlattı. Ben de ona gülerek fırlattım. Bacağına gelince kıyamadım, gittim, sarıldım. Sonra bisikletimi kapı çıkışına aldım. Bu sırada bana ‘Sen zaten beni istemiyorsun’ dedi. Bisikletimle uğraşırken ‘Asıl sen istemiyorsun, saygısızsın. Sen sevmiyorsun, kaçacak olan sensin’ dedim. ‘Ben sevmiyorum ha’ diyerek bağırmaya başladı. Pencereden sol bacağını gördüm. ‘Yapma’ diyerek bağırdım. Hemen koşarak aşağı indim” iddialarında bulundu.