Hakkında

Hiçbir kişi, kurum, kuruluş ve oluşumla doğrudan, dolaylı ya da rastlantısal bir ilişkisi bulunmayan bağımsız internet gazetesi T24, 1 Eylül 2009’da yayına başladı.

T24; çalışmaları Türkiye’deki başlıca gazetecilik ödüllerine değer görülen Doğan Akın’ın yönetiminde kurucu editörler Metin Yener, Belde Bozkurt Oral ve Selin Ongun tarafından yayına hazırlandı, kurucu yazarlar Aydın Engin ve Oya Baydar ile yola koyuldu. Kurucu ekibe editör olarak katılan Hazal Özvarış, yazı işleri müdürlüğünü üstlendi.

Finansal dayatma ve ideolojik takıntılardan bağımsız gazetecilikte Türkiye’de önemli bir dönemeci ifade eden T24, yayına başladıktan kısa bir süre sonra, 2010 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını ödüle değer gördüğü tek internet gazetesi oldu. T24 yazarlarından Hasan Cemal, Harvard Üniversitesi Nieman Gazetecilik Vakfı'nın "Dürüstlük ve Vicdan Ödülü"nü Türkiye'den alan (2015) ilk ve tek gazeteci oldu.

T24; hiçbir görüş ve inancı haberciliğin önüne koymayan, insanları, inançları, görüşleri dışlamayan yayın politikası, haberciliği, dosyaları ve söyleşileri ile Türkiye’de bütün kesimlerin güvendiği bir mecra olarak öne çıktı.

Kısa bir zamanda medyada en çok referans gösterilen az sayıda mecra arasına giren T24, bağımsız gazeteciliğin kurumlaşması yolunda Türkiye’de gerçekleştirilen en ciddi projelerden biri olarak yayınlarını sürdürüyor.

Genel Yayın Yönetmeni
Doğan Akın

Genel Koordinatör
Sertuğ Çiçek

 Yazı İşleri Müdürü
 Bülent Özdoğan

Haber/Video Koordinatörü
Candan Yıldız

Ankara Temsilcisi
Gökçer Tahincioğlu

Haber Merkezi
Gonca Tokyol
Mehmet Efe Altay
Fatih Karagülle
Damla Pınar Uğantaş
Merve Bavra
Dilek Güler
Ahmet Oğulcan Kayalar
İsmail Ahmet Yeniçeri
Kaan Kurtuluş
Melis Karaca

Video
Sinem Babul
Selim Delikara

Parlamento
Hülya Karabağlı

İletişim
0212 - 2939704
bilgi@t24.com.tr

Reklam Rezervasyon
reklam@t24.com.tr