Gündem

Sinan Ateş'in kardeşi Selma Ateş'i takip edenlerin, Bursa Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı oldukları tespit edildi

Sinan Ateş'in Ayşe Ateş, dünkü görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tehdit edildiklerini aktarmıştı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise partiye ve Ülkü Ocakları'na iftira atıldığını söylemişti

12 Haziran 2024 22:27

T24 Haber Merkezi

Ankara'da suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in kardeşi Selma Ateş'in, Bursa'da avukatıyla birlikte oturduğu oturduğu kafede iki ayrı araçla takip edildiği öğrenildi. Evinden başlayarak takip edildiğini söyleyen Ateş, Teleferik Polis Karakolu'na giderek şikayetçi oldu.

T24'ün edindiği bilgiye göre, karakolda ifade veren Ateş, kendisini takip edenleri teşhis etti. Ateş'i takip edenlerin iki ayrı ekip olduğu, ikisi Başkan Yardımcısı olmak üzere 7 kişinin de Bursa Ülkü Ocakları mensubu olduğu Başkan Yardımcısı olduğu tespit edildi. Karakoldan çıkan Ateş, Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü'ne ifade vermeye geçti. Ateş'in yanında, eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı ve Sinan Ateş’in arkadaşı Cahit Özdemir de bulundu.

Ayşe Ateş'ten Semih Yalçın'a: Senin mum yatsıya kadar bile dayanamadı, Ülkü Ocakları mensupları yakayı ele verdi

Öte yandan Sinan Ateş cinayeti davası ve Cumhur ittifakındaki gelişmelerle ilgili haberlerle gündeme gelen MHP'nin iki Genel Başkan Yardımcısı, bugün Ateş davası üzerinden MHP'nin hedef alındığını iddia eden bazı gazeteciler ile televizyon kanallarını hedef almıştı.

Selma Ateş'in takip edilmesinin ardından Semih Yalçın'ı alıntılayarak açıklama yapan, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ise Yalçın'a tepki gösterdi. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinde tehdit edildiklerini aktaran Ateş, Ayşe Ateş'in Ülkü Ocakları mensuplarınca takip edilmesi üzerinden Yalçın'a şöyle tepki gösterdi:

"Ey Semih Yalçın! Daha bu akşam bardağını yudumlarken göbeğini kaşıyarak yazdığın açıklamada 'Bize iftira atıyorlar. Tiyatro. Senaryo. Yalan. İftira' diyordun. Bak, şimdi ne oldu. Bursa Ülkü Ocakları mensupları Selma Ateş Abla’yı takip ederken yakayı ele verdi. Senin mum yatsıya kadar bile dayanamadı. Yatsı vaktini bilmiyorsan eğer "Google"da arat. Haydi, çık er meydanına! Kendine güveniyorsan duruşmaya gel. Yüreğin varsa yanıma otur. Otur ki hâkim karşısına çıkarılanları sana tek tek tanıtayım. Ülkü Ocaklarındaki, MHP’deki görevlerini anlatayım. Belki o zaman aklın yerine gelir de katillerin kim olduğunu hatırlarsın."

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, "Halk TV, TV 100 ve Sözcü TV gibi solcu gazetecilere ekranı pazarlayan medya kuruluşları; Barış Yarkadaş, Bahar Feyzan, Ali Kemal Erdem, Osman Sert gibi MHP muarızı tipleri ekrana çıkararak partimize saldırmalarını sağlamaktadır. Şuuraltında MHP düşmanlığı şifrelenmiş olan gazeteci Abdülkadir Selvi de meşrebi ve tıyneti icabı, MHP muarızı koroya zaman zaman gönüllü olarak katılmaktadır. Medyada fitne ve bozgunculuğun nevi şahsına münhasır bir versiyonunu temsil eden Selvi, patlamaya hazır bir canlı bomba gibi taraflar arasında gidip gelmektedir. Selvi; vicdanı değil, ahlakı kanayanlarla birliktedir" ifadelerini kullanmıştı. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ise "Halk Tv’de 'Kırmızı Çizgi' adıyla yayınlanan programda, hangi mihraklara hizmet ettiğini, kimlerle irtibatlı ve iltisaklı olduğunu bildiğimiz Gözde Şeker ve İbrahim Kahveci isimli kişiler 'oyunuzda kan var' sözleriyle başlayan bir dizi lakırdıyla Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli‘ye hayasızca saldırmışlar, hakaretler etmişler, iftiralarını peş peşe sıralamışlardır. Bu hakaret ve iftiralara hiçbir kişi ve kurum ifade özgürlüğü diyemez. Bu müfterilerle kanun önünde hesaplaşacağız"  demişti. 

TIKLAYIN - MHP'den peş peşe açıklamalar; gazetecileri isim vererek hedef gösterdiler

CHP'den, gazetecilerin hedef gösterilmesine tepki: Saçlarının teline dahi zarar gelirse Semih Yalçın’dan biliriz