Gündem

Şevket Çoruh'tan 'soruşturma' açıklaması: Bilgim yok, soruşturma açılmasına gerekçe gösterilecek bir paylaşımım da yok

28 Ocak 2020 13:25

T24 Haber Merkezi

Oyuncu Şevket Çoruh, Elazığ depremiyle provokatif paylaşımda bulunduğu iddiasıyla kendisine soruşturma açıldığı iddialarına yanıt verdi. T24'e konuşan Çoruh, kendisine resmi olarak konuyla ilgili bir şey iletilmediğini söyledi.

Elazığ depremiyle ilgili 'sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşımda bulundukları' iddiasıyla önce Berna Laçin ardından Şevket Çoruh hakkında soruşturma açıldığı iddiası birçok haber kaynağında yer aldı. Berna Laçin'in konu hakkında bilgisi olmadığını söylemesinin ardından Çoruh da kendisine bilgilendirme yapılmadığını ve haberleri şaşkınlıkla karşıladığını ifade etti. 

Depremin ardından "Geçmiş olsun Elazığ" paylaşımı haricinde bir paylaşım yapmadığını dile getiren Çoruh, "Ortada soruşturma açılmasına değer bir şey yok ancak burası Türkiye, her şey olabilir" şeklinde konuştu. 

Olayı, 'troll'lerin gerçekleştirdiğini düşünen Çoruh, "Bir sepetleri var, artık o sepetten kim çıkarsa... 'Geçmiş olsun' demenin soruşturma açılmasına yönelik nasıl bir gerekçesi olabilir?" dedi. 

 

TIKLAYIN | Berna Laçin'den 'soruşturma' açıklaması: Benim haberim yok, birilerine önceden mi haber veriliyor?