Kültür-Sanat

Oyuncu Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı

Savacı, cumartesi günü New Jersey eyaletinde son yolculuğuna uğurlanacak

28 Şubat 2024 17:07

Sinema oyuncusu Tolga Savacı, geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında yaşamını yitirdi. Savacı, uzun yıllardır eşi Nermin Bezmen'le Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yaşıyordu. Oyuncunun vasiyeti ortaya çıktı.

TIKLAYIN - Yeşilçam'ın sevilen oyuncusu Tolga Savacı hayatını kaybetti

80'li yıllar Yeşilçam filmlerinin sevilen oyuncusu Savacı, kalp krizi sonucu vefat etti. Savacı'nın ani ölümünü eşi Nermin Bezmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurmuştu.

Nermin Bezmen: Hani onlar gibi yaşlanacaktık?

Bezmen bugün ise Savacı ile karelerini paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

"Canım sevdiceğim, hani bir şey anlatmıştın bana; gençliğinde Fenerbahçe burnunda yaşlı bir çift görmüştün el ele ve imrenmiştin. 'O günden beri böyle el ele yaşlanacağım bir kadın aradım, ta ki seni tanıyana kadar' demiştin bana. Hani onlar gibi yaşlanacaktık, el ele... Hani kıyılarda dolaşacaktık yürek yüreğe... Denizlere açılacaktık yelkenlilerle... Şimdi ben yalnız kaldım. Sıcaklığın hala tenimde. Gözlerinin yeşili benim mavilerimde. Kıyılar yalnız, sen limandan ayrılan sessiz gemide... Güle güle dev yürekli sevgilim... Yolculuğun biliyorum cennete..."

ABD'de defnedilecek

NTV'nin aktardığına göre Bezmen, eşinin vasiyeti üzerine ABD'de defnedileceğini açıkladı. Savacı, cumartesi günü New Jersey eyaletinde son yolculuğuna uğurlanacak.

Aylin Livaneli: Ben sana hakkımı helal ettim, sen de et lütfen

1993 -1995 arasında Savacı ile evlilik yaşayan Aylin Livaneli de acı haberin ardından duygusal bir mesaj paylaşmıştı:

"Ben ve ailem dün aldığımız acı haberle çok sarsıldık. Evliliğimizi yürütememiş olmamıza rağmen Tolga ile birbirimize olan sevgimiz ve saygımız hiç bitmedi. Hep arkadaş kaldık. Çok özel, dürüst, zarif, mert ve Sibel’in dediği gibi savaşçıydı. Kendisi gitti, geriye acı-tatlı anılar, pişmanlıklar ve söylenmemiş sözler kaldı. Tolga’nın güzel oğlu Atilla Toğan’ın, sevgili ablaları Zeynep Savacı ve Sibel Savacı'nın ve eşi Nermin Bezmen'in ve biricik oğlunun annesi Özlem İbrahimoğlu'nun başı sağ olsun. Mekânın cennet, biliyorum. Ben sana hakkımı helal ettim, sen de et lütfen. Yattığın yer incitmesin. Elveda…"

Savacı'nın ölümünün ardından ünlü isimler sosyal medyadan duygularını paylaşmıştı. İşte o paylaşımlar...

Mesut Yar: Çok üzgünüm. Nur içinde yat Tolga Savacı.

Mehmet Ali Erbil: Canım kardeşim, nurlar içinde uyu.

Hülya Avşar: Çok üzgünüm.

Banu Alkan: Büyük acı. Nurlar içinde uyu Tolga. Üzüntüm tarifsiz.

Ayşegül Aldinç: Ah canım güzel adam. Huzur içinde uyu. Ne zarifti, ne kibardı. Birlikte 'Yeşil Bir Dünya' filminde oynamıştık. Eşi sevgili Nermin Bezmen'e, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar dilerim.

Zülfü Livaneli: Tolga'nın kaybı bizi çok sarstı. Huzurla uyusun.

Yalçın Dümer: Canım arkadaşım şaka mı bu, çok üzgünüm çok...