Gündem

'Maseratili polis'in intiharı: Eşi araçtan indikten sonra silah patlamış

'Maseratili' polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül, başından silahla vurulmuş olarak bulundu

11 Temmuz 2023 18:34

"Maseratili polis" olarak gündeme gelen, Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül, başından silahlı vurulmuş halde ölü bulundu. Üçgül'ün cansız bedeni, başından silahla vurulmuş olarak yol kenarındaki otomobilin içinde bulundu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, yanında olduğu öğrenilen eşi Özlem Üçgül'ün de ifadesi alınacak. 

Trafikte yaşanan tartışma sırasında avukat Fatih Uzun'un bacağını kıran ve 8,5 milyon liralık Maserati otomobili ile gündeme gelen polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül'ün intihar ettiği öğrenildi.

Muğla’nın Ortaca ilçesi Kargıcak Yolu’ndaki olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül'ü kafasından silahla vurulmuş halde ölü buldu. 

Edinilen bilgiye göre, Üçgül'ün yanında eşi Özlem Üçgül'ün de bulunduğu, aralarında çıkan tartışmadan sonra Üçgül'ün, eşi araçtan iner inmez silahla kendini vurduğu belirtildi. Ayrıca, polis memuru Üçgül'ün ellerinde barut izi tespit edildiği öğrenildi.

TIKLAYIN | Avukatın ayağını kıran, 8,5 milyonluk Maserati kullanan polis memuru, ifadesinde "işçiyim" demiş

TIKLAYIN | Avukatın ayağını kıran, 8,5 milyonluk Maserati kullanan polis açığa alındı

Üçgül’ün cenazesi, Cumhuriyet Savcısı tarafından olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsiye gönderildi.

Ailenin avukatı ise Halk Tv'ye yaptığı açıklamada, "Cinayet değil, intihar. İlk bulgular intihar olduğunu ortaya koyuyor' dedi.

Altaylı: Çok önemli bir ağın parçası gibi görünüyordu

İntihar iddiasıyla ilgili konuşan gazeteci Fatih Altaylı, "Bana göre şüpheli bir intihar. Çok önemli bir ağın parçası gibi görünüyordu" dedi. Haberi Twitter'dan paylaşan gazeteci Murat Ağırel ise, "Masseratili Polis olarak kamuoyuna yansıyan, karıştığı bir kavgada avukatın bacağını kıran polis memuru HTÜ kafasından vurulmuş halde bulundu. Bir intihar mı, yoksa cinayet mi soruşturma başlatılmış" diye yazdı. 

İdari soruşturmayla açığa alınmıştı

Avukat Fatih Uzun, Manisa'dan İstanbul'a dönerken trafikte yaşanan tartışma sırasında polis Hüseyin Tayfun Üçgül tarafından darp edilmiş ve bacağı iki yerden kırılmıştı. Darp olayının ardından polis Hüseyin Tayfun Üçgül'ün kullandığı 8,5 milyon TL değerindeki Maserati marka otomobil gündem olmuş, Üçgül'ün açığa alındığı belirtilmişti.

Üçgül'ün Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru olduğu, aracın da eşinin üzerine kayıtlı bulunduğu ortaya çıkmıştı. Üçgül'ün kolluk görevlisi olmasına rağmen 8,5 milyon değerinde aracının bulunduğu, ayrıca lüks bir villada ikamet ettiği, 2017'den beri de Narkotik ve Kaçakçılık şubelerinde çalıştığı belirtiliyordu. 

TIKLAYIN | Verdikleri demeçten pişman oldular; Maseratili polisin eşinin sitesi kapandı

TIKLAYIN | Maseratili polis olayında yeni ayrıntılar: 'Bakanlık onaylı çay' iddiası yalan çıktı

Üçgül hakkında İçişleri Bakanlığı'nca müfettiş görevlendirilerek, idari soruşturma başlatılmış ve görev yeri değiştirilmişti.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi'nde pasif bir birime alınan Üçgül, başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınmıştı.

Eşi, zayıflama çayı satarak servet elde ettiğini söylemişti

Üçgül'ün eşi Özlem Üçgül ise zayıflama çayı satarak bu serveti elde ettiğini öne sürmüştü. Özlem Üçgül, yayınladığı videoyla yaptığı açıklamada, "Lütfen asılsız haberlere itibar etmeyin mahkeme kararıyla hepsini size sunacağız... Eşimi bilenler bilir. Kimin canını yaktı bakalım da bu kuyruk acısı. Kimin otunu copunu yakaladı, cezaevine soktu, bunlardan biridir demek ki" demişti.

Hakkında idari soruşturma başlatılan polis Hüseyin Tayfun Üçgül, açığa alınmıştı.