Kültür-Sanat

Kral Charles'ın ilk resmî portresi yayımlandı; kolundaki bilekliği dikkat çekti

Mayıs ayında taç giyme törenine hazırlanan Kral Charles'ın ilk resmî portesi yapıldı. Takım elbiseli Kral'ın kolundaki bilekliği dikkat çekti

29 Mart 2023 11:42

Kral III. Charles'ın ilk resmî portresi yayımlandı. Kraliçe Elizabeth Burs Vakfı'nda ressam Alastair Barford'un yaptığı yağlı boya tabloda, Charles'ın yerli bir Amazon lideri Domingo Peas tarafından kendisine hediye edilen bileklikle resmedilmesi dikkat çekti.

Portre, Kral Charles'ın bugün Almanya'ya yapacağı ilk resmî devlet ziyareti öncesinde yayımlandı.

Portre, Illustrated London News adlı haber dergisi tarafından sipariş edildi ve derginin özel Taç Giyme edisyonunun ön kapağında yer alacak.

Ressam, portreyi iki haftada tamamladı.

Ressam Alastair Barford, daha önce Kraliçe Elizabeth'i 2015'te resmetmişti.

Kraliyetin ressamı haline gelen Barford, Kral Charles'ın portresini hazırlaması hakkında konuşurken, "Bu büyük bir onur. Pek çok insan için büyük bir anlam taşıyan birinin portresini yapmak büyük bir sorumluluk. Onun sıcaklığını ve duyarlılığını, tanıştığı insanlarla etkileşimlerinde ortaya çıkan empatiyi yakalamak istedim" ifadesini kullandı.

Kraliçe II. Elizabeth'in 1953'te tahta çıkarken de portresi çizilmişti.

Kraliçe, portresinde babası VI. George'un tacını takarken görülüyor. Bu portrede Kraliçe, soldaki bir masanın üzerinde İmparatorluk Devlet Tacı ile birlikte duran asayı tutuyordu.