Gündem

Ekrem İmamoğlu ile yayın yapan Ahmet Hakan’a programı 'erken bitirdi' tepkisi

Mehmet Aslan: Gelen talimatla erken bitirmek zorunda kalmışlar

21 Mayıs 2019 00:28

YSK'nın İstanbul seçimleriyle ilgili kararı sonrası mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan'ın sunduğu CNNTürk'teki Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Ekrem İmamoğlu, İBB’deki israfla ilgili açıklamalarda bulunduktan sonra program reklam arasına girdi, daha sonra da sonlandırıldı. Sunucu Ahmet Hakan’ın saat 11.30 sıralarında ‘zamanımız bitti’ demesinin ardından İmamoğlu’nun, “(Bitiş saati) 12 diye biliyordum” demesi dikkat çekti. Sosyal medyada programın erken bitirildiği iddia edilerek Ahmet Hakan tepki gösterildi.

TIKLAYIN - Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Samanyolu TV' iddiasına yanıt: Hayatımda ekmeğimi hep kendi iş yerimde kazandım

İmamoğlu, reklam arasından önce şunları söyledi: Son 6 ayda tek bir müdürlükte fikir projesi olarak hazırlanan ama uygulanmayan projelere 226 milyon harcanmış. İsraf. İhtiyaç dışı araç masrafı 120 milyon. Yıllık bunlar. İsraf düzenini tasarruf düzenine dönüştüreceğiz.

Mehmet Aslan: Talimatla erken bitirildi

31 Mart'ta İyi Parti'nin İstanbul Kağıthane Belediye Başkan adayı olan Mehmet Aslan, Ekrem İmamoğlu'nun konuk olduğu Ahmet Hakan'ın sunduğu CNN Türk ekranlarından yayınlanan Tarafsız Bölge programıyla ilgili bir iddia ortaya atarak, "İki saat sürmesi planlanan programı resmen gelen talimatla erken bitirmek zorunda kalmışlar." dedi.

TIKLAYINIZ- Ekrem İmamoğlu ile Ahmet Hakan arasında 'Tevfik Göksu' tartışması

TIKLAYINIZ- İmamoğlu'ndan Yıldırım'ın 'en büyük hile' dediği pusula iddiasına rakamlarla yanıt

 

Sosyal medyada yoğun tepki çeken Hakan’a yöneltilen eleştirilerden bazıları şöyle;