Gündem

Demir Yumruk operasyonunda Hulusi Belgü'ye ikinci tutuklama

19 Ağustos 2022 17:18

Kamuoyunda Demir Yumruk Operasyonu olarak bilinen soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra bir kez daha gözaltına alınan Forum AVM'lerin sahibi Hulusi Belgü ve dosyanın şüphelilerinden de Murat Yeşilbaş mahkeme sorgularının ardından bir kez daha tutuklandı. Dün de aynı kapsamda ikinci kez gözaltına alınan Mehmet Akif Çetin tutuklanmıştı.

Ankara Adliyesi'nde önceki hafta 10-12 Ağustos tarihleri arasında dosyadaki bazı kritik şüphelilerin tahliye edileceği konuşulmuş, bu süreçte Ankara 18'inci Asliye Ceza Mahkemesi Forum AVM'lerin CEO'su ve bir dönem Fenerbahçe'de başkan adayı olan Hulusi Belgü ile dolmuş parası yokken 24 yaşında milyonluk şirket sahibi olduğu iddia edilen Mehmet Akif Çetin'in de aralarında bulunduğu dört kişiyi serbest bırakmıştı.

Mahkemenin bu kararının kesin nitelikte olması nedeniyle savcılığın itiraz hakkı da bulunmuyordu. Ancak soruşturmayı derinleştiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyada Belgü, Çetin ve Yeşilbaş hakkında yeni deliller elde edildiği gerekçesiyle bir kez daha gözaltı kararı vermişti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Çetin, dün sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, Belgü ve Yeşilbaş bugün adliyeye getirildi. İki şüpheli sevk edildikleri nöbetçi hakimlikçe bir kez daha tutuklandı.