Politika

Muhalefet liderlerinden 6'lı masa buluşması öncesi 'Türkiye'nin masası' paylaşımı

27 Mayıs 2022 22:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesaplarından 'Türkiye'nin masası' notuyla yayınladığı videoyu, birbirlerini etiketleyerek paylaştı.

Altı genel başkan, altı muhalefet partisi liderinin bir araya geleceği zirve öncesi sosyal medya hesaplarından video paylaştı.

“Memleket Sevdası, Türkiye’nin Masası” sloganı ile biten videoda masa yapan bir dede ile torunu arasındaki şu diyalog geçiyor:

“Torun: Yordun kendini, değecek mi girdiğin zahmete?

Dede: Değer. Bak gör, ortaya ne çıkacak?

Torun: Ne uğraşıyorsun? Dışarıda hazırı var.

Dede: Hiçbir şey emek verdiğin kadar kıymetli değildir. Hem o dışarıda satılanların olayı ambalaj, içleri yaramaz.

Torun: Altı üstü bir masa Allah aşkına…

Dede: Güzel kızım, maddeye manayı veren insandır. Ahşap basittir ama bize hep tek bir şeyi hatırlatır: bir ağacı ve köklerini… Yani, birlikteliğimizi. Bu masa buranın masası ama hepimizin masası olacak. Sadece bugünü düşünürsek ‘altı üstü bir masa’, senin önünde uzun bir hayat var. Bu masada çözeceğiz ne sorun varsa. Güzel günlerde de dertte ve tasada da aile olarak bu masa etrafında paylaşılacak emeğimiz. Sadece kendini değil, hepimizi düşünürsen işte masa o zaman masa olacak.”

29 Mayıs'ta yuvarlak masada buluşulacak 

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem için masaya oturan CHP, İyi Parti, Demokrat Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi liderleri dördüncü defa 29 Mayıs’ta buluşacak. Toplantının ev sahipliğini Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, üstlenecek.