Spor

Athletiqs Star Camp Ankara’24 gerçekleştirildi

26 Nisan 2024 14:07

22-24 Nisan tarihlerinde Litvanya menşeli ATHLETIQS spor, burs ve yetenek yöneticisi şirketi, Ankara’da düzenlenen ve DOFER YAPI sponsorluğunda ve Ted Ankara Kolejliler Spor Kulübünün de katkılarıyla Türkiye’de ilk Basketbol STAR CAMP etkinliğini gerçekleştirdi. 23 Nisan gibi özel bir haftada genç sporculara en güzel süpriz ise Avrupa basketbolunun ve Eurolig’in efsane isimlerinden ve ayrıca ATHLETIQS şirketininde ortağı Litvan 3 sayı kralı ARTURAS MILAKNIS ti.

MILAKNIS ile birlikte 3 gün boyunca her gün yaklaşık 125 genç sporcuya eski takım arkadaşı ve ATHLETIQS’ in kurucu ortağı KAROLIS KALVAITIS, ATHLETIQS’in Türkiye ortağı eski basketbolcu CENK KARŞİT ve yine ATHLETIQS’in Amerika kolej basketbolundan yetişen baş koçlarından TOMAS BUTKUS eşlik etti. Ted Ankara Kolejliler Spor Klubünün koçlarınında tüm gün boyunca katkı sağladığı bu 3 günlük STAR CAMP , hem velilerin hem de öğrencilerin unutulmaz anlar yaşamasını sağladı.

STAR CAMP sonrası duygularını dile getiren koçlar sözlerine aşağıdaki gibi devam etti;

Arturas Milaknis, “Genç yeteneklerle beraber olmak her zaman heyecan verici oldu, tecrübelerimi onlara aktarırken onlardan aldığım enerji beni her zaman basketbolun içinde tutacğına eminim. Türk gençlerinin basketbola olan iligisi gerçekten inanılmaz.” 

Karolis Kalvaitis, “ Litvanya bir basketbol ülkesi , bu tartışılmaz. Türkiye’ de basketbola verilen önemin ve gelişimin farkındayız. STAR CAMP süresi boyunca Ankara’da diğer basketbol spor klüpleriylede görüşüp tanışma fırsatı yakaladık. Genç sporcuların hem spor yapıp hem de Amerika’da akademik olarak eğitimlerine devam etmeleri için bu tür organizasyonların devamını sağlamak istiyoruz. Ailecek sporcu geçmişi olan sponsorumuz DOFER YAPI ‘ya organizasyonun başından sonuna kadar bir an olsun ilgi ve alakasını eksik etmeyen yönetim kurulu üyesi Mustafa Coşkun Karadeniz’e her zaman spora verdiği destekten ötürü ve tüm kamp süresi boyunca bize bir takım arkadaşı gibi davranan Ted Koleji spor klubüne ve klup müdürü Sinan Bey’e buradan bir kez daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Cenk Karsit, “ 7 yaşından beri basketbolun ve sporun içindeyim. 21 sene lisanslı basketbol oynadım, bu sürenin 17 senesini tek bir takımda geçirdim. Basketbolun genç yaştan bir insanın hayatına ne kadar çok değer katabileceğine her zaman şahit oldum. Gerek akademik başarı, gerek ikili ilişkiler gerekse hayattaki disiplin. Spor bir yaşam biçimi olmalı ve biz buna ATHLETIQS olarak elimizden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu anlamlı günde, STAR CAMP ANKARA’24 e katkısı olanlara teşekkür ederim. “

Koç Tomas Butkus, "Amerika'da kolej basketbolu oynadım. Karşılaştığım en zorlu rakiplerden birisi herkesin çok yakından tanıdığı NBA oyuncusu ZION WILLIAMSON’dı. Defalarca karşı karşıya geldik. Ne kadar çok çalıştığını , fiziksel kuvvetinin yanı sıra hırsı ve basketbola verdiği değeri birebir gözlemledim. Kolej basketbolunu bıraktıktan sonra tüm tecrübelerimi çocuklara aktarmak için çaba sarf ediyorum. Bunu beni idmanda izleyenler zaten anlıyorlar. STAR CAMP boyunca antrenman yaptığımız tüm çocukların basketbol sevgisi beni derinden etkiledi. Türkiye gördüğüm kadarıyla gerçekten bir basketbol ülkesi olma yolunda büyük çaba sarf ediyor.