Spor

Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, Türkiye'nin üyeliğini askıya aldı

Fotoğraf: Arşiv

14 Eylül 2022 20:39

Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, Türkiye ile birlikte 7 ülkenin üyeliğini askıya aldı. Sporcuların, herhangi bir EWUF (Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu) organizasyonunda yer almaları yasaklandı.

Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, yayımladığı bildiriyle Türkiye'nin üyeliğini askıya aldığını açıkladı. Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, eski ismi olan 'Avrupa Wushu Federasyonu'nun adının kullanılarak çelişkili bir wushu federasyonu kurulduğunu ifade ederek aldığı kararla Belçika, Hırvatistan, Bulgaristan, Ermenistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Sırbistan, Slovenya ve Türkiye'nin üyeliklerinin askıya alındığını belirtti.

Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu'nun resmi sitesinde ise Belçika, Hırvatistan, Slovenya, Sırbistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Türkiye, üyelikleri askıya alınan ülkeler olarak belirtildi.

Sonuç olarak üyelikleri askıya alınan ülkelerin Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu'nda görev yapan üyelerinin de görevleri askıya alınırken, bu ülke federasyonlarının sporcularının da süresiz olarak milli takımla EWUF organizasyonlarında yer alması yasaklandı. Ancak sporcular bağımsız olarak bu organizasyonlarda EWUF bayrağı altında yarışabilecek. (İHA)

TIKLAYIN: 'Aile federasyonu' Wushu'da birinciliği paylaşmak zorunda kalan sporcu konuştu: Bizler onların şampiyon olmasını sağlayan oyuncaklarıyız

TIKLAYIN: Türkiye Wushu Federasyonu'nun Avrupa üyeliği, korsan federasyon kurduğu için feshedildi!

TIKLAYIN: Wushu'da yeni skandal; Federasyon Asbaşkanı'nın yeğeni, serisini tamamlayamadı, teyzesinin de bulunduğu hakemlerce şampiyon ilan edildi!

TIKLAYIN: Wushu Federasyonu Başkanı'nın kızı turnuvaya hem hakem hem sporcu olarak katıldı; annesinin de hakemliğiyle şampiyon oldu!

TIKLAYIN: Wushu Federasyonu'ndan açıklama: Sizin derdiniz başörtüsü, biz başörtülü insanı dünya şampiyonu yaptık ve dünya karşımıza geçti

TIKLAYIN: Wushu Federasyonu Başkanı'nın eşi Fatma Akyüz, aynı turnuvada hem hakemlik yaptı, hem yarıştı; kategorisindeki tek sporcu olarak şampiyon ilan edildi!

TIKLAYIN: Wushu Federasyonu şampiyondan para alıp milli sporcu belgesini vermemiş