Gündem

Sinan Ateş'in takip fotoğraflarının neden kendisine gönderildiği soruldu, sanık Tolgahan Dermirbaş yine "Pankart asacaktık" dedi

21 Haziran 2024 20:20

Öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayeti davasında azmettirici olarak adı geçen eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’a, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile yapılan sorgusunda Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç'ın Ateş’i takip etmesi ve evinin önünden çektiği fotoğrafları Demirbaş’a göndermesinin sebebi soruldu. Demirbaş, "Kendisinin fiziki takip yaptığına da inanmıyorum, yapmadı diye biliyorum. Ben kendim de kesinlikle oraya gitmedim. O fotoğraflar bana geldiyse pankart asma düşüncemizden dolayıdır" dedi. Demirbaş, daha önce Ateş’e ait adres, uçuş kayıt bilgileri ve konum bilgilerini neden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a gönderdiği sorusuna da "Pankart asacaktık" cevabını vermişti.

TIKLAYIN - Sanık Demirbaş'tan, "Sinan Ateş'in bilgilerini Ülkü Ocakları Başkanı’na neden gönderdin" sorusuna yanıt: Pankart asacaktık

B Yüzü'nün aktardığına göre Sinan Ateş cinayeti sanıklarından eski Ülkü Ocakları yöneticisi Demirbaş’a ek ifadesinde çok çarpıcı bir yazışma soruldu. Bilirkişi raporuna göre; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Kılıç, Ateş’e fiziki takip yapmış ve evinin önünden fotoğrafları Demirbaş’a atmıştı.

Demirbaş: O fotoğraflar bana geldiyse pankart asma düşüncemizden dolayıdır

Tutuklu sanık Demirbaş, savcının sorduğu bu yazışmayı önce “hatırlamadığını” söyledi, sonra da “Eğer böyle bir şey olduysa pankart asmak istememizdendir” dedi. Dava dosyasına giren kayıtlara göre; Savcı ile Demirbaş arasındaki sorguda geçen diyalogdan ilgili bölüm şöyle:

Savcı: Burak Kılıç, 8 Nisan günü ve sonrasında Sinan Ateş’in oturduğu sitenin fiziki takibini yapmış. Aranızdaki mesajlardan böyle bir tespit var. Fiziki takip yaparak fotoğraflamış, fotoğrafları da WhatsApp üzerinden sana göndermiş.

Demirbaş: Sayın Savcım, hatırlamıyorum. Kendisinin fiziki takip yaptığına da inanmıyorum, yapmadı diye biliyorum. Ben kendim de kesinlikle oraya gitmedim. O fotoğraflar bana geldiyse pankart asma düşüncemizden dolayıdır.

TIKLAYIN - Sinan Ateş cinayeti sanığı Demirbaş'tan savcıya, "Onlarla aynı safta olmayın" mesajı: Sorgusunda önceki savcıların görevden alındığını hatırlatmış

T24’ÜN SİNAN ATEŞ CİNAYETİ DOSYASI

Cinayete ilişkin tüm haberler için tıklayın.