Gündem

Ayşe Ateş'ten MHP'nin yayın organında hedef gösterilen gazetecilere destek: Can güvenlikleri elzemdir

22 Haziran 2024 13:49

Suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP'ye yakınlığı ile bilinen Türkgün gazetesinde hedef gösterilen gazeteciler Timur Soykan, Murat Ağırel, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'na destek verdi.

TIKLAYIN-Türkgün; Ağırel, Pehlivan, Soykan ve Terkoğlu'nun fotoğraflarını manşetten verdi: Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP'yi karalamaya çalışıyorlar

Yaklaşık 1 buçuk sene önce Ankara'da uğradığı silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP'ye yakınlığı ile bilinen Türkgün gazetesi yazarı Kadir Yıldız tarafından hedef gösterilen gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Timur Soykan ve Barış Terkoğlu’na destek verdi.

Sosyal medya hesabından Halk TV yayının bir kısmını paylaşan Ayeş Ateş, "Basit bir cinayet davası olmadığı bilinciyle Sinan Ateş suikastinin aydınlatılması için insanüstü bir mücadele örneği sergileyerek bütün tehditlere göğsünü çelik bir duvar gibi geren Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Timur Soykan ve Murat Ağırel başta olmak üzere bu ülkenin bütün cesur, şerefli ve azimli gazetecilerine sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyoruz" yazdı.

VİDEO - Gazeteci Murat Ağırel tehdit edildiğini iddia etti: Evimin önünde hep birileri var

Ateş'in paylaşımının tamamı şöyle:

"Türk basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.” - Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Basit bir cinayet davası olmadığı bilinciyle Sinan Ateş suikastinin aydınlatılması için insanüstü bir mücadele örneği sergileyerek bütün tehditlere göğsünü çelik bir duvar gibi geren Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Timur Soykan ve Murat Ağırel başta olmak üzere bu ülkenin bütün cesur, şerefli ve azimli gazetecilerine sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Özellikle Barış Terkoğlu’nun yapmış olduğu ve tarihe not düşülmesi gerektiğine inandığım bu konuşmayı dinledikten sonra aklıma Namık Kemal’in aşağıdaki dizeleri geldi: Kemend-i can-güdâzı ejder-i kahr olsa cellâdın, Müreccahtır yine bin kerre zencîr-i esâretten. Felek her türlü esbâb-ı cefâsın toplasın gelsin, Dönersem kahpeyim millet yolunda bir âzimetten... Geride kalan dönemde gördük ki Çukurambar’da hedef alınan, katledilen sadece Sinan Ateş değildi.

Orada aziz milletimiz de hedef alındı. Orada milletimizin adalete olan inancı da huzuru da güvenliği de katledildi. Bu yüzdendir ki hep şunu söylüyorum: Bu, yalnızca bir adalet mücadelesi değildir. Bu, bir milletin sokaklarını karanlıktan, kötülükten, hukuksuzluktan arındırma mücadelesidir. Millet yolunda mücadele eden şerefli gazetecilerimiz de dev gibi bir ordu karşısında bu mücadelenin bin atlı akıncılarıdır. Hedef gösterilen gazetecilerimizin can güvenliği elzemdir."

TIKLAYIN-Barış Terkoğlu’ndan kendisini hedef gösteren Türkgün’e: Bizi bunlarla korkutamazlar

TIKLAYIN-TGC dört gazetecinin hedef gösterilmesini kınadı: Meslektaşlarımızın başına gelecek her türlü olumsuzlukta, olaylarda adı geçenler sorumlu tutulacak

T24’ÜN SİNAN ATEŞ CİNAYETİ DOSYASI

Cinayete ilişkin tüm haberler için tıklayın.