17 Haziran 2022

MHP, Diyarbakır İl Başkanlığı'nı kapattı; tutuklanan İl Başkanı Cihan Kayaalp "çocuğa cinsel istismar" iddiasıyla suçlanıyor!

Şikâyette öne sürülen iddiaları incelemeye alan MHP yönetimi, radikal bir karar alarak, Diyarbakır MHP il ve ilçe örgütlerinin kapatma kararı aldı

MHP Genel Merkezi'nin beklenmedik bir kararla Diyarbakır İl Başkanlığı ile ilçe örgütlerinin kapısına kilit vurmasından kısa bir süre sonra MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp gözaltına alındı. 

Cihan Kayaalp'le, dün gözaltına alınmadan önce konuşmuştum. Hakkındaki "akçeli işler" iddiasını sormuş ve "Üç-dört yıldır konuşulan asılsız iddialar" yanıtını vermişti.

Cihan Kayaalp'in gözaltına alındığı haberinden sonra gerekçesinin peşine düştüm. Zira gözaltı gerekçesi kamuoyuna "ihaleye fesat karıştırmak" olarak yansımıştı.

Diyarbakır'dan ulaştığım kaynaklara göre Cihan Kayaalp perşembe akşamı 18.00 / 19.00 sıralarında gözaltına alındı.

Gözaltına alınma gerekçesi olarak öne sürülen iddia ise, "16 yaşındaki bir çocuğa sistematik olarak cinsel istismarda bulunmak..."

Gözaltı operasyonunun gerekçeleri arasında elbette, Kayaalp'in geçmişte bir süre tutuklu olarak  yargılandığı, ancak 2016'da beraat ettiğini söylediği "ihale" işleri de bulunabilir. Ayrıntılar, resmi açıklama yapılırsa ortaya çıkacak.

Ancak Diyarbakır'da yaptığım görüşmelerde paylaşılan "cinsel istismar" iddiasına göre, öne sürülen olayı öğrenen aile Diyarbakır Emniyeti'ne Cihan Kayaalp ve MHP örgütünde çalışan O. K. hakkında şikâyette bulundu. Söz konusu şikâyet, eş zamanlı olarak Ankara'ya da ulaştırıldı. 

Şikâyette öne sürülen iddiaları incelemeye alan MHP yönetimi, radikal bir karar alarak, Diyarbakır MHP il ve ilçe örgütlerinin kapatma kararı aldı. Ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın,  sosyal medya hesabından Diyarbakır İl teşkilatının feshedildiğini açıkladı.

Kayaalp, dünkü görüşmemizde, "parti yönetiminin kapatma konusunda kendisine bilgi vermediğini" söylemişti. Bu görüşmenin ardından dün akşam gözaltına alınan ve kendisine verilen özel koruma görevlileri geri çekilen Kayalp, bugün tutuklandı. Ve Kayaalp, Diyarbakır T Tipi Cezaevi Kampusü'ne götürüldü.

Diyarbakır'dan son bilgi, Emniyet, şikâyetçi olan ailenin ikamet adresinde, güvenlik amacıyla polis görevlendirdi.

Yazarın Diğer Yazıları

AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun olaylı boşanması, iddialar havada uçuşuyor

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban’ın 2019 yılında evlendiği, eski Türk Hava Kurumu Rektörü ve 2015 seçimlerinde AKP’den aday adayı olan Prof. Ünsal Ban, Zehra Taşkesenlioğlu’nun kendisinden maddi ve manevi tazminat olarak 70 milyon para istediğini öne sürerek ifşalarda bulunacağının mesajını verdi

İstanbul Emniyet Müdürü Aktaş’ın kızının düğününde Mehmet Ağar ve Ethem Sancak aynı karede…

Düne kadar Mehmet Ağar’ı “Çiller Özel Örgütü” şemasının içinde gösteren Doğu Perinçek, “zamanlama manidar” diyeceğim bir zamanlama ile Ağar için “kefilim” demiş, sözleri çok tartışılmıştı. Mehmet Ağar da aynı düğündeydi

Hablemitoğlu cinayetinden aranan eski ÖKK subayı Levent Göktaş, adının geçtiği iki faili meçhul cinayetle ilgili olarak sorgulanmamış!

'Halil Birlik ve Mehmet Bilgiç. 2 Kürt işadamı. Bana bunların PKK'ya yardım yataklık ettiği söylendi. Bunları alın emri verildi. Kapıda ikisini de aldım. Sonra götürdüm Levent Göktaş'a teslim ettim."