Gündem

Mansur Yavaş'tan Bekir Bozdağ'a: Yanlış biliyorsun

" CHP-MSP ile koalisyon yapmıştı"

02 Mayıs 2018 15:53

CHP, İyi Parti, DP ve SP'nin 24 Haziran seçimleri için ittifak kararına ilişkin olarak, "Bu ittifak benim gördüğüm esasında dört benzemezlerin bir ittifakı. Hani zoraki nikâh derler ya zoraki nikah gibi zoraki bir ittifak görüyoruz" dedi. "Erbakan'ın kemikleri sızlayacak" diyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'a yanıt Mansur Yavaş'tan geldi. Yavaş, "Yanlış biliyorsun" dedi.

TIKLAYIN - 4 parti, 2019 için ittifak yapacağını açıkladı

Canlı yayında konuşan Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bunları motive eden, bir araya getiren şey esasında Türkiye'nin çıkarları, geleceği, yapılacak işler falan değil, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığıdır. Buna esasında şöyle demek lazım, 'Recep Tayyip Erdoğan karşıtları ittifakı, öfkeliler ittifakı.' Cumhurbaşkanımıza karşı öfkesi olanlar bir araya geldiler.

'Cumhurbaşkanı seçiminde artık netice alamayacağımız anlaşıldı, bari parlamentoda hatırı sayılır bir çoğunluk elde edelim de cumhurbaşkanının yukarıda elini ayağını bağlı tutalım' diye Türkiye'nin önünü kesme ittifakı bu noktada. Onun için bunların Cumhurbaşkanımıza karşı olan nefretleri, kinleri akıllarını başından almış, ne yaptıklarını pek bilmiyorlar.

Eminim ki bu ittifak merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın kemiklerini sızlatmıştır. Çünkü Erbakan Hoca'nın temsil ettiği bütün değerlerin düşmanıdır CHP.

(11. Cumhurbaşkanı Gül'ün açıklamaları) Benim hissiyatım, fevkalade büyük bir yanlış yapmıştır. Siyaseten belki bir siyasinin yapabileceği en büyük hataları hem de itiraflarıyla beraber perçinlemiştir.

TIKLAYIN - Hükümetten 4 partinin ittifak kararına ilk yorum: Zoraki nikâh

"Yanlış. CHP-MSP ile koalisyon yapmıştı"

4'lü ittifaka ilişkin 'Eminim ki bu ittifak merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın kemiklerini sızlatmıştır. Çünkü Erbakan Hoca'nın temsil ettiği bütün değerlerin düşmanıdır CHP' diyen Bekir Bozdağ'a yanıt Mansur Yavaş'tan geldi. Yavaş twitter'dan yaptığı açıklamada Bekir Bozdağ'ı düzeltti:Yanlış. CHP-MSP ile koalisyon yapmıştı.