Politika

Arınç'ın istifasına önce "af talebi" diyen İletişim Başkanlığı, paylaşımı bir dakika içinde değiştirdi

24 Kasım 2020 23:04

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç'ın istifasını duyuran İletişim Başkanlığı, "görevinden affını talep etmiş" tweeti'ni "görevinden ayrılmayı talep etmiş" cümlesiyle değiştirerek yeniden paylaştı. 

YİK Üyesi Bülent Arınç, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirmesinin ardından başlayan tartışmalar sonrası istifa etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Arınç, kurul üyeliğinden ayrılma talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bildirdiğini ve onun da kabul ettiğini kaydetti.

TIKLAYIN: Bülent Arınç’ın AKP milletvekili olan oğlu: Bu denizde tek bir gemi, tek bir rota ve tek bir Reis var

İletişim Başkanlığı açıklamasını değiştirdi 

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını 'af talebi' olarak açıklayan İletişim Başkanlığı, Bülent Arınç'ın istifasında önce aynı kelimeyi kullandı, ardından 'istifa talebi' olarak açıklamayı revize etti. 
 
 
TIKLAYIN:Bülent Arınç da yargıya isyan etti: Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş'ın tahliyesi olabilir; delil uyduramazsınız, çocuk bile yazmaz bu iddianameleri!
 
TIKLAYIN: Erdoğan'dan Bülent Arınç'a tepki: Reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz
 
TIKLAYIN: Bülent Arınç: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum