Gündem

Fatih Camii imamı Galip Usta taburcu oldu; "Sesimin iyileşmesi, tedavi biraz sürebilir"

Saldırıya uğrayan mam Galip Usta, bugün taburcu edildi

15 Ocak 2024 11:42

Fatih Camii İmamı Galip Usta, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Hastane çıkışında konuşan Usta, "İnşallah en kısa zamanda camiye geçmeyi arzu ediyorum. Bir dinlenme süreci var, gayet iyiyim, hamd olsun. Dinlenmeye, zamana bağlı bir iyileşme söz konusu olacak. İnşallah iyileştiğimde de kısa zamanda camide göreve başlayacağım" dedi.

İstanbul Fatih Camii'nde, 8 Ocak Pazartesi günü yaşanan bıçaklı saldırıda, cami imamı Galip Usta ve öğrencisi Bilal Erdem bıçaklanmıştı. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi'nde olayın yaşandığı günden bu yana tedavisi devam eden imam Galip Usta, bugün taburcu edildi.

"Şehitlerin haberini duydukça benim acı daha hafif kalmıştır"

Hastane çıkışında konuşan Usta, "Önce yüce Allah'a hamd ediyorum. Menfur saldırıdan bizi muhafaza eyledi. Bu bir haftalık süreç içerisinde başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere arayan, soran, ilgilenen, tüm dostlara teşekkür ediyorum. Dualarını esirgemediler, Allah hepsinden razı olsun. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi yetkilileri, başta başhekim, başhekim yardımcısı, rektör, rektör yardımcısı olmak üzere, personeli çok büyük gayretle bakımımızı yaptılar. Allah hepsinden razı olsun. Kuzey Irak'ta şehitlerin haberini duydukça, benim acım daha hafif kalmıştır. Allah ülkemizi, birliğimizi, huzurumuzu bozmaya çalışan, dahili ve harici düşmanlara fırsat vermesin diyorum" ifadelerini kullandı.

"En kısa zamanda camiye geçmeyi arzu ediyorum"

Usta, "Şimdi, inşallah eve geçeceğiz. Biraz istirahate geçeceğim, Allah izin verirse istirahat edeceğim. Tabii tedavi biraz sürebilir, sesimin iyileşmesi… İnşallah en kısa zamanda camiye geçmeyi arzu ediyorum. Bir dinlenme süreci var, gayet iyiyim, hamdolsun. Dinlenmeye, zamana bağlı bir iyileşme söz konusu olacak. İnşallah iyileştiğimde de kısa zamanda camide göreve başlayacağım inşallah" dedi. (DHA)

Ne olmuştu?

Fatih Camisi İmamı Kurra Hafız Galip Usta ve cami cemaatinden bir kişi, namazdan sonra bir şüpheli tarafından bıçakla yaralandı. Yaralılar hastaneye sevk edilirken, şüpheli Ö.S. gözaltına alınmıştı.

Fatih Camisi’nde namaz sırasında sorun çıkaran şüpheli Ö.S, özel güvenlik görevlileri tarafından camiden çıkarıldı.

Namazın ardından imam odasına giren ve Usta ile konuşmak istediğini belirttikten zanlı, imam ile araya girmeye çalışan cami cemaatinden B.E'yi bıçakla yaraladı.

TIKLAYIN - Fatih Camisi'nde namaz sonrası imama bıçaklı saldırı: İki kişinin hayati tehlikesi var; yoğun bakımda tedavileri sürüyor

TIKLAYIN - Fatih Altaylı'dan Fatih Camii imamına saldırıya tepki: Tehlikeli bir döneme girdiğimizin göstergesi!

TIKLAYIN - AKP'nin İBB Başkan adayı Murat Kurum, bıçaklı saldırıya uğrayan Fatih Camii imamını ziyaret etti: Kötü günde milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz

TIKLAYIN - Fatih Camisi'nde imama yapılan bıçaklı saldırının ilk görüntüleri yayınlandı

TIKLAYIN - Fatih Camii imamını yaralayan saldırgan tutuklandı 

TIKLAYIN - Fatih Camii imamı ilk kez konuştu: Öğrencilerim olmasaydı, çok daha vahim olabilirdi