Gündem

Antalya Valiliği'nden tarikat yurdundaki cinayete ilişkin açıklama

Olayla ilgili "gizlilik kararı ve yayın yasağı" kararı verilmişti

08 Aralık 2021 12:12

Antalya Valiliği, tarikat yurdunda kalan üniversite öğrencisini öldüren aşçının "çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz'dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini" açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, üniversite öğrencisi M.S.T'yi öldüren şüpheli İ.G'nin, 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı ve olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi.

Şüpheliye, 17 Mart 2020'de düzenlenen doktor raporunda "bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğu" belirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"27 Kasım 2020'de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı konulduğu, 2 Mart 2020'de hastanede 15 gün yatış yaptığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konulduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29 Temmuz 2021'den sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir."

Kepez ilçesi Kültür Mahallesi'ndeki Antalya İlim ve Kültür Derneği'nin öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İ.G. (38), 7 Aralık'ta Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi M.S.T'yi (18), henüz bilinmeyen nedenle yurdun yemekhanesinde boğazını satırla keserek öldürmüştü. İ.G. olay yerinde gözaltına alınmıştı.

Olayla ilgili "gizlilik kararı ve yayın yasağı" kararı verilmişti.

TIKLAYIN | Tarikat yurdunda aşçı, öğrenciyi boğazını keserek öldürdü!

TIKLAYIN - Tarikat yurdundaki cinayet haberini takibe giden Halk TV muhabiri Hazar Dost, gözaltına alındı