07 Temmuz 2019

Mutlu haberler

İstanbul’da taze bir yaz sabahı gibi şarkılar dinlemek isterseniz “İstanbul” ile tanışın

- 12 Temmuz’da Kalben’in 3 şarkılık EP’si “Kalp Çeşmesi” çıkıyor. Şimdiden derin nefes alın ve şarkıları öyle izleyin. 3 şarkı için çekilen klipler de en az şarkıların kendileri kadar başarılı. Kalben, kaderi adında yazılı bir kadın ve kaderini öyle güzel şekillendiriyor ki hepimiz o kalpten taşanlardan nasipleniyoruz, çok şanslıyız.

- O kadar beklemenize gerek kalmadan, İstanbul’da taze bir yaz sabahı gibi şarkılar dinlemek isterseniz “İstanbul” ile tanışın. Özellikle portre çekimlerine hayran olduğum fotoğraf sanatçısı ve Specific dergisinin kurucusu Fatih Demirkol’un müzik projesi olan İstanbul, bu şehre ilan-ı aşk gibi. Fatih, kamera arkasında olduğu gibi önünde de, mikrofon başında da iyi olduğunu nihayet herkesle paylaştı.

- Uzun zamandır beklediğimiz bir haberdi bu aslında. Grubu Instagram’da @istmusicofficial hesabından takip edebilir, şarkıları Spotify’da dinleyebilir ve Muamma şarkısına çektikleri ilk klibi de şuradan izleyebilirsiniz:

- Anadolu ezgilerinin en psikedelik halini gerçekten aşırı iyi bir çalışmayla, hem de plak halinde edinmek isterseniz Zel Zele Records’tan çıkan Grup Ses ve Eelektro Hafız ortaklığı Varyete tam size göre. Albüm dijital platformlarda da var. Uzun zamandır takip ettiğim Elektro Hafız’ın Lübodisko şarkısının çok çok başarılı ve Gizem Güvendağ imzalı klibi yurt dışında farklı festivallerde oldukça ilgi görmüştü. Malum klip şurada:

- Tercihiniz biraz daha pop müzikse Damla Durakçay’ın Rakı İçmek İyi Geliyor şarkısı size göre.

Şarkının yeni klibi de burada:

- Geçen hafta Cihangir Roma Parkı’nın halini anlatmış, parktaki yapının yeniden değerlendirilmesi hakkında öneriler getirmiştim. Bu yazının üstüne Cihangir’in kendi adını taşıyan diğer parkından çok güzel bir haber geldi. Semtin 3 mahallesinin muhtarı birleşmiş, parkta düzenli olarak ücretsiz yoga ve pilates dersleri düzenliyorlarmış. Katılımın oldukça yüksek olduğu bu dersler özellikle yaşlılar ve fiziksel rahatsızlıkları olanlara yönelik yapılıyor. Cihangir Mahalle Muhtarı Adnan Bal, Kılıçalipaşa Mahalle Muhtarı Halil Kalafat, Pürtelaş Hasan Efendi Mahalle Muhtarı Fehime Esen tarafından organize edilen yoga terapi dersleri salı-perşembe 9:00-10:00 arasında. Pilates dersleri Burcu Resuloğlu, yoga dersleri ise Sema Önür.

Yazarın Diğer Yazıları

Mutlu haberler

Türkçede roman türünün başarılı ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen Araba Sevdası yani Recaizade Mahmut Ekrem’in ünlü romanı, Can Yayınları tarafından iki cilt halinde yeniden basıldı

"Biz büyüdük ve kirlendi dünya"

Onca yıllık reklamcıların mottosunun aksine artık seks satmıyor. Feminizm, çevrecilik, hayvan severlik, doğallık, yerellik, geri dönüşümcülük, sürdürülebilirlik adeta birer uzun bacaklı kadın görevini görüyor pazarlamada.

"Bak, burası Hrant Dink'in hafızasının yaşadığı yer"

Pangaltı’nda 1920 tarihinden kalma Sebat Apartmanı “23,5 Hrant Dink Hafıza Mekânı” olarak faaliyete başladı. Kendi hafızanızda ve Türkiye tarihinde bir yolculuk yapmak gibi mekânın odalarını dolaşmak.