Politika

Zafer Partisi'nden Genel Başkan Yardımcısı da istifa etti

07 Ekim 2022 18:59

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk, partideki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. 

İsmail Türk, istifasına ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Değerli gönül dostlarım, ülküdaşlarım, üzülerek açıklamak isterim ki Zafer Partisindeki aktif görevlerimden istifa ediyorum. ‘Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milliyetçiliği’ uğrunda mücadelem devam edecektir! Saygılarımla..." ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Can da dün akşam istifa etmişti. Can, istifasına ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şunları kaydetmişti: "Geldiğim noktada kesin olarak gördüm ki siyaset bana göre olsa da ben bu siyasete göre değilim. Artık 'oy veren' olarak devam etmekle beraber Türklük için çalışacağım. Zafer Partisi'ndeki tüm görevlerimden istifa ettiğimi bildiririm. Saygılarımla" 

TIKLAYIN | Zafer Partisi İstanbul İl Başkanı istifa etti

Aynı gün içerisinde Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm de il yöneticileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında istifasını açıklamıştı. Karaüzüm, 'toplumun inancıyla alay ettiği' gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan eski İl Gençlik Kolları Başkanı Emrah Dağtekin’in genel başkana yakın koruma yapılmasına tepki göstererek il yöneticileriyle birlikte istifa etmişti.

TIKLAYIN | Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı istifa etti