Gündem

Yurtiçi Kargo'dan Rana Batı'nın adresini paylaşan çalışan hakkında yeni açıklama: Sözleşmesi sonlandırıldı

24 Ağustos 2020 15:01

Yurtiçi Kargo, maske takmadığı gerekçesiyle Kadıköy'de polis şiddetine maruz kalan Rana Batı'nın ev adresini sosyal medyadan paylaşarak tehdit eden çalışanın kim olduğunun tespit edilerek, sözleşmesini sonlandırıldığını açıkladı.

Yurtiçi Kargo, sosyal medya üzerinden Rana Batı'nın adres bilgilerini ifşa eden çalışanın işine son verildiğini açıkladı. Firma'dan yapılan açıklama şu şekilde: 

"Sistemlerimiz üzerinden cumartesi günü "Rana Batı" ismini sorgulayan şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir.

Şahsın, ilgili sorgulama ekranında Rana Batı'ya ait hiçbir dataya ulaşamadığı, Rana Batı isminde sahte bir profil oluşturduğu tespit edilmiştir. İlgili personel, bu yöntemle dataya ulaşmış gibi bir algı yarattığını da beyan etmiştir.

İş akdinin feshedilmesi dışında, kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup gelişmeler şirketimiz tarafından yakından takip edilecektir/edilmektedir.

Yurtiçi Kargo'da tüm bilgileriniz güvendedir ve bu tarz ihlallere hiçbir zaman göz yumulmamış ve bundan sonra da asla göz yumulmayacaktır. Yurtiçi Kargo TS EN ISO 22301, TS EN ISO 27001 ve TS EN ISO 20000 belgeleri ile bilgi güvenliğini ve iş sürekliliğini garanti altına alan bu üç sertifikaya sahip ilk ve tek kargo şirketidir."

Firma ilk yaptığı açıklamada, "Konunun şirketimizle ilgili olup olmadığı hakkında net bir bilgi olmasa da olay araştırılmaktadır" ifadelerini kullanmıştı.

TIKLAYIN - Kadıköy'de polisten şiddet gören Rana B'nin bilgileri paylaşıldı; sosyal medyada "Yurtiçi Kargo Cevap Ver" etiketi açıldı