Kültür-Sanat

"Yüksek rakamlı bilet almayın" diye uyarmıştı; Cem Yılmaz'ın İstanbul'daki gösterisinin biletleri satışa çıktıktan dakikalar sonra karaborsaya düştü

01 Ağustos 2019 12:49

T24

Komedyen, oyuncu, yönetmen Cem Yılmaz'ın İstanbul'da sahneleyeceği "Diamond - Elite - Platinum - Plus" isimli stand-up gösterisinin biletleri bu sabah saat 11'de internet üzerinden satışa sunulduktan kısa süre sonra tükendi. 

Biletix üzerinden satışa sunulan biletler tükendikten sonra farklı siteler üzerinden çok yüksek fiyatlara satılmaya başladı. Yılmaz'ın gösterisini Zorlu PSM'de sergileyeceği bazı günlerde biletlerin kara borsada normal satış fiyatının yaklaşık üç katına satıldığı görülüyor. Biletlerin Biletix'te satışa sunulduktan dakikalar sonra bu sitelerde yer alması dikkati çekti. 

Biletix'in sitesinde bazı kategoriler de boş koltuk var gibi görülse de, satın alma ekranına gelindiğinde "Aradığınız kategoride yer bulunamamıştır" uyarısı veriliyor. Biletix'in kişi başına 4 bilet alma limiti koymasına rağmen StubHub ikinci el bilet satışı yapan internet sitelerinde yüzlerce bilet satışa sunuldu. 

Yılmaz, geçen aylarda "Diamond-Elite-Platinium-Plus" gösterisinin 2 yıl devam edeceğini belirterek oyuna gelmek isteyenlere karaborsadan bilet almamaları yönünde tavsiyede bulunmuştu.  Yılmaz, "Gösteri için karaborsa, yüksek rakamlı bilet almayın, sormayın ki satan olmasın, gerek yok  anlamlı değil. Bu mecradan aynı duyuruyu bir kaç kere yaptım. Evet bilet yok evet yer yok ne güzel ... ama gösteri  2 sene devam edecek fahiş fiyatlı biletlere ilgi göstermezseniz sevinirim" şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

StubHub gibi platformlar üzerinden kullanıcılar ellerindeki biletleri satabiliyor.

               

Orijinal bilet fiyatları (Biletix)                                                                                İkinci el satış fiyatı (StubHub)

 

Cem Yılmaz'dan T24'e eleştiri

Cem Yılmaz, Twitter hesabı üzerinde T24'ün haberini alıntılayarak, "Artık bu maksatlı haberden de sıkılmaya basladım ha ! Herkes gibi biletim satışa çıkıyor, seyircimiz alıyor ve bitiyor ! Karaborsa karaborsa diye diye sanki bir tuhaflık varmış gibi....Zaten öyle bişey de yok ..Sahte bilettir, dolandırıcıdır o en fazla" yazdı.