Magazin

Türkan Şoray: Şener Şen'le birlikte oynamam yönünde bir teklif gelirse tekrar varım

"Şener Bey beni taşıyamadı, o sahnede dublör kullandık"

10 Şubat 2019 09:45

Geçen yıl sinemayı bıraktığını açıklayan Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından Türkan Şoray, kararının hâlâ geçerli olduğunu ancak Şener Şen ile birlikte bir proje sunulursa kabul edebileceğini söyledi. Şoray, "Şöyle bir açıklama yapayım: Şener Bey’le birlikte oynamam yönünde bir teklif gelirse tekrar varım" diye konuştu.

Şener Şen ile birlikte Hürriyet'ten Uğur Vardar'a konuşan Şoray, İkinci Bahar dizisi boyunca yaklaşık 10 kilo aldığını ve dizinin bir bölümünde Şener Şen'in kendisini taşıyamadığını söyledi. Dublör kullandıklarını anlatan Şoray, "Buradan açıklıyorum, dizideki bir tek hile odur. Beni Şener Bey’in yerine başkası taşıdı" ifadesini kullandı.

Şener Şen, kendisine yöneltilen, "Son ‘mısır tartışması’ dolayısıyla popüler sinema yapanlarla bağımsızlar arasındaki haksız salon dağıtımı sık sık gündeme geldi ve eski zamanlara dönülerek, sizin de katıldığınız 1977’eki ünlü sansür yürüyüşü hatırlatıldı. O zamanki birlikteliğin artık olmadığı vurgulandı" sorusuna, "Bu kavga sadece sinema sektörüne ait bir çatışma değil. Sistem insanları o kadar farklı şekilde davranmaya yönlendiriyor ki; ortada çıkarlar var, başkalarını ez, yok et noktasına geliyor insanlar. Yani acımasız sistem sadece sinemaya değil, hayatın her alanına hâkim. İnsan ilişkilerine bakın, o kadar değişti ki davranış biçimleri" diye yanıt verdi.

Sinema salonları ile yapımcılar arasındaki 'patlamış mısır' krizine ilişkin olarak da konuşan Şen, "Biz yıllarca kameranın önündeydik, arkasında değil. Hele hele o zamanki ticari işlerin nasıl döndüğünü hiç bilmiyoruz. Fakat şunu biliyoruz, kariyerimiz boyunca hiç böyle bir gürültü patırtıya rastlamadık" dedi.