Yaşam

Şilili madencilerin hikayesi film olacak

Şili'de yerin 700 metre altında kurtarılmayı bekleyen 33 madencinin hikâyesi filme çekiliyor.

12 Eylül 2010 03:00

T24- Şili'de yerin 700 metre altında kurtarılmayı bekleyen 33 madencinin hikâyesi filme çekiliyor.


Şilili sinemacı Rodrigo Ortuzar, 5 Ağustos’ta meydana gelen maden kazası sonrasında yerin altında mahsur kalan madencilerin hikayesinden etkilenince, kurtarma çalışmalarının sürdüğü ve madencilerin ailelerinin bulunduğu ‘Umut Kampı’nda çekimlere başladı.


Şili’de yerin 700 metre altında kurtarılmayı bekleyen 33 madencinin hikâyesi filme çekiliyor. Şilili sinemacı Rodrigo Ortuzar, 5 Ağustos’ta meydana gelen maden kazası sonrasında yerin altında mahsur kalan madencilerin hikayesinden etkilenince, kurtarma çalışmalarının sürdüğü ve madencilerin ailelerinin bulunduğu ‘Umut Kampı’nda çekimlere başladı. Madencilerin 3-4 ay sürmesi beklenen kurtarma çalışmalarını ve normal yaşamlarına dönüşlerini kayda geçirecek olan Ortuzar, yapıtına ‘33’ler. Gerçek bir hikaye’ adını vermeyi düşünüyor.


Ülkesinde bir televizyon kanalındaki zina hikâyesini anlatan ‘İhanet eden Kadınlar’ ve Şilili bir ailenin Karayibler’deki tatilde başına gelenleri beyazperdeye taşıyan ‘Herşey Dahil’ filmleriyle tanınan Ortuzar, 1 saat 33 dakika sürecek filmini herşey yolunda giderse 2012’nin ilk yarısında gösterime sokmayı planlıyor.