Magazin

Şarkıcı Fedon'dan müzik kısıtlaması yorumu: Cumhurbaşkanı iyi yaptı, gece 00.00’dan sonra yaşam tarzı kötüye gider

31 Temmuz 2021 13:07

Şarkıcı Fedon, saat 00:00'da başlayan müzik yasağına ilişkin olarak "Doğru açıdan bakarsam çok makul ve iyi bir karar. Sayın Cumhurbaşkanı iyi yaptı. Gece 24.00’ten sonra yaşam tarzı kötüye gider" dedi.

Kamuoyunda 'Fedon' olarak bilinen şarkıcı Fedon Kalyoncu, Posta'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuştu.

Bodrum'un 'Küçük İstanbul' olarak nitelenmesini değerlendiren Fedon, "30 yıldır Bodrum’dayım, 15 gündür merkeze inmiyorum. Trafik korkunç. Eğlence yerlerinde herkes el ele dudak dudağa. Felaketin gelişini görmem için bilim insanı ya da Bilim Kurulu üyesi olmamama gerek yok ama buraya gelenlere kızmak çok ayıp. Dünya, canlıların dünyası. İsteyen istediği yere gider. Nedir bu sahiplenme? Bodrum kimsenin babasının malı değil" dedi.

Fedon, "Gece 00.00’ten sonra gelen müzik kısıtlanmasına nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna, "Egoistçe konuşursam doğru değil ama doğru açıdan bakarsam çok makul ve iyi bir karar. Sayın Cumhurbaşkanı iyi yaptı. Gece 00.00’ten sonra yaşam tarzı kötüye gider. Tehlikeler ikiye üçe katlanır" yanıtını verdi.

Fedon, "00:00’ten sonraki hayat çok makul değil. O saatten sonra alkol, kazalar, kavgalar artıyor. Sabah işe gidecek adam uyanamıyor. Eski kafalı ya da yobaz bir adam değilim ama şimdilik durun. Otur kardeşim, kulaklığını tak, dinle müziğini. İlle eller havaya yapıp da alkolün getirdiği bazı rahatlıklara ne gerek var?" ifadesini kullandı.