Kültür-Sanat

Salma Hayek, Angelina Jolie'ye övgüler yağdırdı: "Çalıştığım en iyi yönetmen"

Hayek, Oliver Stone ve Steven Soderbergh gibi sektörün en büyük yönetmenleriyle de çalışmıştı

Oyuncu Salma Hayek

21 Ağustos 2022 17:29

Angelina Jolie'nin son yönettiği filmde oynayan Salma Hayek, 47 yaşındaki ünlü yıldızın "çalıştığı en iyi yönetmen olduğunu" söyledi. "Ve ben gayet iyi yönetmenlerle çalışmıştım" diye devam eden Hayek, daha önce Oliver Stone, Steven Soderbergh ve Chloé Zhao gibi isimlerin filmlerinde yer aldı.

Independet Türkçe'nin haberine göre; Hayek, Jolie'nin en yeni projesi Without Blood'da Demian Bichir'le başrolü paylaşıyor. People'a konuşan Hayek şu ifadeleri kullandı; "Angelina'yla çalışmayı kesinlikle çok sevdim. Her saniyesinden keyif aldım. Zorlu bir işti ama ama sete gitmek her gün çok eğlenceliydi. Jolie bir dahi. İnanılmaz bir iş çıkardı."

Jolie, şimdiye kadar aralarında II. Dünya Savaşı hakkındaki Boyun Eğmez (Unbroken) ve dram filmi Hayatın Kıyısında'nın (By the Sea) da olduğu 5 uzun metraj film yönetti.

Yayın tarihi açıklanmayan Without Blood, Alessandro Barrico'nun 2002'de çıkan aynı isimli romanından uyarlandı. Hakkında detaylı bilgi verilmeyen filmin basın bülteninde "Belirsiz bir çatışmanın sonrasında yaşanan bu unutulmaz masal; savaş, travma, hafıza ve iyileşme hakkında evrensel gerçekleri ele alıyor" ifadeleri kullanıldı.

2021'de gösterime giren Marvel filmi The Eternals'da Jolie'yle birlikte oynayan Hayek, eski rol arkadaşının yönettiği projede çalışıp çalışmamakta tereddüt ettiğini belirtti. Ünlü oyuncu, "'Arkadaşlığımızı tehlikeye atar mıyım acaba?' diye bir düşündüm. Ama şimdi Jolie'ye duyduğum saygı çok farklı bir boyutta" dedi.

Without Blood, martta Fremantle'la üç yıllık anlaşma imzalayan Jolie'nin bu yapım şirketinden çıkan ilk projesi olacak.