Gündem

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı 11'e yükseldi

Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor

29 Ocak 2022 11:23

Eski BJK yöneticisi, sunucu Ece Erken'in, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili silahlı saldırı gerçekleştirdiği tespit edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı. Gözaltı sayısı 11'e yükseldi. 

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy'deki restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Polis, şüphelileri belirledi. İlk olarak 2 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devamında 19 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda  "kasten öldürme" eylemini gerçekleştirdiği belirlenen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada ruhsatsız silah ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

3 kişi sağlık kontrolünden geçirildi

Gözaltına alınan Kadir Yasak, Ali Yasak ve İbrahim Çadırcı Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne getirildi. Şüpheliler geniş güvenlik önlemleri arasından hastaneye sokuldu. 3 şüpheli gazetecilerin sorularına cevap vermedi. Şüpheliler raporun ardından ifadeleri alınmak üzere Vatan Emniyet Müdürlüğü binasındaki organize şube müdürlüğüne götürüldü.

TIKLAYIN - Silahlı saldırıda öldürülen Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken, “Ambulans 40 dakika sonra geldi” demişti; il sağlık müdürlüğünden yanıt geldi

TIKLAYIN - Silahlı saldırı sonucu öldürülen avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

TIKLAYIN - Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde ilk ifadeler ortaya çıktı

TIKLAYIN - Mahmutyazıcıoğlu öldürüldüğünde yan masada bulunan arkadaşı anlattı: Bir el hareketi gördüm, biri elini Şafak'ın omzuna doğru kaldırdı...

TIKLAYIN - Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürüldüğü gün neler yaşandı, tartışma nasıl çıktı?