Gündem

Rize'de belediye başkanı sel için böyle yazdı: Allah'ım yardım et batıyoruz

Yağışın sele dönüşmesiyle, çok sayıda evin zemin ile bodrum katlarını su bastı

02 Ağustos 2018 15:05

Rize'de dün başlayan şiddetli yağışlar bugün de etkisini sürdürüyor. Sabah saatlerinde başlayıp etkisini artıran sağanak bugün de sele neden oldu. Merkeze bağlı Muradiye beldesinde, taşan dere beldeyi su altında bıraktı. Belde Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, sosyal medya hesabından “Allah’ım yardım et batıyoruz” paylaşımı yaptı. Bölgeye çok sayıda AFAD ve iş makinesi sevk edildi.

TIKLAYIN - Rize'de sel ve heyelan; tatilciler mahsur kaldı

Kentte dün etkili olan sağanağın ardından yağış bu sabah saatlerinde de etkisini gösterdi. Yağışlar özellikle kentin merkeze bağlı Salarha ve Muradiye beldelerinde etkili oldu. Muradiye beldesinde aşırı yağış nedeniyle su seviyesi yükselerek taşan dere, beldeyi su altında bıraktı. Yağışın sele dönüşmesiyle, yörede çok sayıda evin zemin ile bodrum katlarını ve bazı iş yerlerini su bastı. 

Öte yandan şiddeti yağışın kentte akşama kadar süreceği bildirilirken, bölgede meydana gelebilecek olası ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riski gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği yönünde uyarılarda da bulunuldu.