Kültür-Sanat

Rekorlar kıran Netflix dizisi Wednesday, ikinci sezon onayı aldı

Netflix, son zamanların popüler dizisi Wednesday'in ikinci sezon onayı aldığını paylaştığı bir videoyla duyurdu

07 Ocak 2023 08:59

Kasım ayında yayınlanmaya başlayan Addams ailesi uyarlaması Wednesday, çıkar çıkmaz dikkat çekti ve Netflix’in şu ana kadarki en başarılı yapımları arasında yerini aldı. 8 bölümlük dizi Addams ailesinin kızı Wednesday Addams’ın Nevermore Academy’deki maceralarına odaklanıyordu.

Webtekno'nun haberine göre Tim Burton imzalı popüler dizinin ikinci sezonunun ne zaman onay alacağı da merakla bekleniyordu. Netflix, resmî hesaplarından 55 saniyelik bir duyuru videosu paylaşarak Wednesday’in ikinci sezon onayı aldığını açıkladı.

İşte Wednesday’in ikinci sezon duyurusu

Netflix’in ilk haftasında en çok izlenen İngilizce dizisi olma gibi rekorlara imza atarak tüm dünyayı etkisi altına alan Wednesday, Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yaratılırken Tim Burton da hem dört bölümün yönetmenliğini hem de dizinin yaratıcılığını üstlendi.

Jenna Ortega Wednesday Addams olarak başrolde yer alırken Gwendoline Christie, Emma Myers, Christina Ricci, Catherine Zeta-Jones, Joy Sunday, Jamie McShane, Hunter Doohan gibi isimler de dizinin oyuncu kadrosundaydı.