Çevre

Nevşehir'de her doğan ve her ölen için bir fidan dikiliyor

“Her Doğan Bebek ve Her Vefat Eden İçin Bir Fidan” projesi kapsamında 1 Nisan tarihinden itibaren bugüne kadar 470 fidan dikildi

17 Kasım 2019 18:07

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından başlatılan “Her Doğan Bebek ve Her Vefat Eden İçin Bir Fidan” projesi kapsamında 1 Nisan tarihinden itibaren bugüne kadar 470 fidan dikildi.

Nevşehir Belediyesi tarafından kentteki her yeni doğan bebek ve vefat edenler için oluşturulan Vefa Ormanı’na yeni fidanlar dikildi.

Şehirdeki hastanelerde her yeni doğan bebek ve vefat edenler için oluşturulan ve içerisine dikilen fidanların üzerine yeni doğan ve vefat eden kişilerin isimlerinin yazılı olduğu plakalar asıldı.

Törende vatandaşlarla birlikte fidan dikerek bu fidanlara ilk can sularını veren Başkan Arı, bugüne kadar sayıları 470’e ulaşan fidanların dikimi ile birlikte ailelere birde mektup göndererek kendilerini bilgilendirdiklerini, ailelerin arzu ettikleri takdirde bu fidanların bakımını üstlenebildiklerini veya belediyece gerçekleştirilen bakım çalışmalarını takip edebildiklerini aktardı.

‘Daha Yeşil Bir Nevşehir’ sloganıyla başlattıkları ağaçlandırma seferberliği kapsamında daha önce de Nevşehir’in nüfusunu oluşturan 110 bin kişi için 110 bin fidan dikimi için çalışmalar başlattıklarını hatırlatan Arı, bu gibi projelerin şehre nefes aldıracak ormanların oluşmasını sağlayacağını belirtti.

Arı, “Nevşehir’in daha yeşil bir kente dönüşmesi için el birliğiyle çalışmayı sürdüreceğiz. Biz her şeyi bahane ederek fidan dikiyoruz. Bugüne kadar 470 tane fidanımızı vefat eden ve yeni doğan evlatlarımız için toprakla buluşturmuş oluyoruz. İnşallah bu alışkanlığı sürekli devam ettirecek ve her şeyi bahane ederek inşallah şehrimiz daha yeşil olmasını sağlayacağız” dedi.

Vefa Ormanında yeni doğan bebekleri için fidan diken aileleri ise böylesine bir projesi olmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederken, “Fidanlarımız çocuklarımız ile birlikte büyüyeceği için çok mutluyuz” dediler.