Magazin

Mustafa Sandal: Hilafet bayrağı açan, anayasal düzene karşı çıkan vatandaş neden gözaltında değil?

01 Ocak 2024 20:22

Sanatçı Mustafa Sandal, İstanbul'da TÜGVA öncülüğünde düzenlenen "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" mitingine katılan ve elinde "tevhid" bayrağı bulunan İsmail Aydemir'in darbedilmesine ilişkin olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Sandal yaptığı açıklamada, "Hilafet bayrağı açmak ciddi bir suç! anayasal düzene karşı çıkan o vatandaş neden gözaltında değil?" diye sordu.

Mustafa Sandal, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada bugün Galata Köprüsü'nde düzenlenen mitingde hilafet bayrağı açan ve darbedilen vatandaş hakkında yazdı.

"Polisin yanında da açmış o bez parçasını!"

Sandal, "Hilafet bayrağı açmak" ciddi bir suç! Anayasal düzene karşı çıkan o vatandaş neden gözaltında değil? Üstelik polisin yanında bir kez daha açmış o bez parçasını!" ifadelerini kullandı.

Sandal'a yanıt geldi: Hilafet değil, Kelime-i Tevhid bayrağı

Kamu Araştırmaları Vakfı (KAV) Başkanı Ulvi Saran, İstanbul’da düzenlenen “Şehitlere rahmet Filistin'e destek” yürüyüşünde elinde tevhid bayrağı tutan kişiye yapılan yumruklu saldırının ardından şarkıcı Mustafa Sandal’ın "Hilafet bayrağı açmak ciddi bir suç! anayasal düzene karşı çıkan o vatandaş neden gözaltında değil?" sorusuna yanıt verdi. Saran, “Bu bir hilafet bayrağı değil, üzerinde Arapça ‘Allahtan başka ilah yoktur ve Hz Muhammed onun Resulüdür’ yazan Kelime-i Tevhid bayrağı” dedi.

TIKLAYIN - Ulvi Saran'dan "Hilafet bayrağı açmak ciddi bir suç" diyen Mustafa Sandal'a: Bu bir Kelime-i Tevhid bayrağı; bu kadar cahil olmayalım

Ne olmuştu?

Bugün İstanbul'da TÜGVA öncülüğünde düzenlenen "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" mitingine katılan ve elinde "tevhid" bayrağı bulunan şahıs darbedildi. Saldırıyı gerçekleştiren şüpheli E.A. sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

TIKLAYIN - Elinde "hilafet" bayrağı taşıyan şahsı yumruklayan şüpheli tutuklandı

TIKLAYIN - Filistin’e destek yürüyüşünde 'hilafet bayrağı' açan kişiye yumruk attı: "Bir Türk olamadınız"

TIKLAYIN - İstanbul'da TÜGVA öncülüğünde "Şehitlerimize rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" yürüyüşü