Politika

MHP'nin yerel seçimlerdeki 55 adayı belli oldu

MHP, yerel seçimlerdeki 55 adayını kamuoyuyla paylaştı

10 Ocak 2024 17:33

MHP 31 Mart'ta yapılacak seçimler için aralarında 2 büyükşehir ve 12 ilin de bulunduğu 55 seçim bölgesindeki adaylarını açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz yaptığı yazılı açıklamada, "Partimizin yetkili kurullarının yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin onayları sonucunda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde adaylıkları kesinleşen 2 büyükşehir, 12 il ve 41 büyükşehir ilçe belediye başkan adayımız olmak üzere toplam 55 adayımızın isim listesi belli oldu" ifadelerini kullandı.

Buna göre Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün oldu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise Serdar Soydan yarışacak.

Amasya'da Bayram Çelik, Bartın'da Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bayburt'ta Hükmü Pekmezci, Çankırı'da İsmail Hakkı Esen, Erzincan'da Bekir Aksun, Karabük'te Rafet Vergili, Karaman'da Savaş Kalaycı, Kastamonu'da Yüksel Aydın, Kütahya'da Alim Işık, Nevşehir'de Adnan Doğu, Niğde'de Hamdi Doğan, Osmaniye'de İbrahim Çenet aday gösterildi.

MHP'nin 55 isimden oluşan aday listesi şöyle: