Yaşam

Marmaray'da para çalan karganın başka sabıkaları da varmış

11 Şubat 2020 23:22

Marmaray'da İstanbul Kart'ına para yüklemek isteyen kadının parasını çalan karganın sabıkası olduğu ortaya çıktı.

Marmaray'da İstanbul Kart'ına yükleme yapan kadının parasını çalan karganın görüntüleri oldukça ilgi çekti. O görüntülerin Marmaray'ın Fatih durağında çekildiği ortaya çıktı. Karga, istasyonun yanında bulunan duraktaki minibüsçüler tarafından besleniyor. Minibüs şoförleri karganın duraklarına geldiğini ve ekmek verdiklerini belirtiyor. Ancak minibüsçüler karganın kendi araçlarında da para çaldığını kaydediyor.

Minibüsçü Maşuk Yılmaz, “Minibüs durağında arkadaş büfe işlettiği için ekmek kırıntısı atıyor. Hayvan da buraya geliyor sürekli. Kadının parasını da aldığını gördük. Minibüslerden de arada bir para çalma durumu olmuş" dedi.

Kargaya para kaptırdığı belirten halk otobüsü şoförü Aycan İşlek ise, “Kapım açıktı, karga geldi. Önce paraları dağıttı, kovaladım, paraları toparladım aynı yerine koydum. 5 dakika sonra geri gittim. Karga paraların birini almış gitmiş, diğer paralar yine dağınık duruyordu. 20 lirayı almış gitmiş" diye konuştu.

Durağı kullanan vatandaşlar da durum karşısında şaşkın. Fuat Yıldız, “Benim başıma gelse üzülmem, 'kaderdir' der geçerim" şeklinde konuştu.

(DHA)

TIKLAYIN | Akbiline yükleyeceği parasını kargaya kaptırdı