Gündem

LGBTİ+ karşı mitinge tepki gösterdiği için konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük

Çorum'da MHP’nin yönetimde olduğu Osmancık Belediyesi, LGBTİ+ karşıtı mitinge tepki gösterdiği için Aleyna Tilki'nin konserini iptal etmişti

19 Eylül 2022 20:41

LGBTİ+ karşıtı mitinge tepki gösterdiği için konseri iptal edilen şarkıcı Aleyna Tilki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bir şey değil. Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem" dedi. 

Aleyna Tilki, LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdiği için MHP'li Osmancık Belediyesi tarafından konserinin iptal edilmesine ilişkin olarak yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bir şey değil.

Hele de konu sözde 'ahlak' olup, çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken... 

Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem."

Çorum'da MHP’nin yönetimde olduğu Osmancık Belediyesi’nden dün  yapılan yazılı açıklamada, Aleyna Tilki’nin 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin, Tilki’nin bugün İstanbul’da yapılan LGBTİ artı karşıtı eyleme yönelik tepkisi nedeniyle iptal edildiği duyuruldu. Osmancık Belediyesi’nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

Kültür ve Sanat Festivali, 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir.

Festival kapsamında ‘halk konseri’ ve ‘gençlik konseri’ olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle gençlik konserine şarkıcı Aleyna Tilki davet edilmiştir.

İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”  

TIKLAYIN: MHP'li Osmancık Belediyesi, Aleyna Tilki'nin konserini LGBTİ+ karşı mitinge tepki vermesini gerekçe göstererek iptal etti!

TIKLAYIN | Saraçhane'de devlet desteğiyle LGBTİ+ karşıtı miting: Bugün bu işin fitili ateşlendi, önümüzdeki günlerde Türkiye’nin dört bir yanında bu topluluklar toplanacak!

TIKLAYIN | RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, LGBTİ+ karşıtı mitingin TV ve radyolarda 'kamu spotu' olarak yayınlanmasını istemiş!

TIKLAYIN | LGBTİ+’ları hedef gösteren 'Saraçhane mitingi' için iptal başvurusu

TIKLAYIN |  “Nefret yürüyüşüne hayır” etiketi LGBTİ+ karşıtı yürüyüş öncesi TT listesinde birinci sıraya yükseldi: “LGBTİ+ hakları insan haklarıdır”