Eğitim

LAÜ yüksek lisansta yüzde 50 burs imkanı sunuyor

İSTANBUL, (DHA)- LEFKE Avrupa Üniversitesi (LAÜ), 2018-2019 akademik yılı güz dönemi için öğrencilerine yüzde 50 burs imkanı sunacak

31 Ağustos 2018 18:40

İSTANBUL, (DHA)- LEFKE Avrupa Üniversitesi (LAÜ), 2018-2019 akademik yılı güz dönemi için öğrencilerine yüzde 50 burs imkanı sunacak.

LAÜ, lisansüstü eğitim, öğretim ve araştırma enstitüsü bünyesinde yer alan fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarını içeren yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci kabul ediyor. Eğitim dili İngilizce ve Türkçe olan üniversite lisansüstü düzeydeki eğitim-öğretim programlarına kayıt yaptırmak isteyen kamu personeline, askeri personel, emniyet mensuplarına ve LAÜ mezunlarına yüzde 50 burs imkanı sunuyor.

LAÜ’nün başvuru kabul edeceği yüksek lisans ve doktora programları;

LAÜ, Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Bilimleri, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İletişim Bilimleri, İngilizce Öğretmenliği, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Mimarlık, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sağlık Yönetimi,İnşaat Mühendisliği, Uluslararası Ekonomi ve Finans,Uluslararası İlişkiler, Yönetim Bilişim Sistemleri, Özel Eğitim Öğretmenliği, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Sosyal Hizmet, Hemşirelik, Psikoloji, Özel Yetenekliler Eğitimi yüksek lisans programlarına öğrenci kabul edecek.

Doktora programlarında ise, Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Bilgisayar Mühendisliği, İletişim Bilimleri, İşletme, Mimarlık, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çevre Bilimleri, Sağlık Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Yönetim Bilişim Sistemleri, Özel Eğitim Öğretmenliği bölümleri öğrenci alacak.

Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’ne bağlı yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru yapacak olan adaylar, gerekli bilgileri www.eul.edu.tr internet adresinden alabilecekler. Adayların, ilgili programlara Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’nden veya üniversitenin web sitesinden temin edecekleri formu doldurarak gerekli belgelerle birlikte başvurmaları gerekiyor. 

(FOTOĞRAF)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir