Gündem

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: Ankara ve Kıbrıs'ta yapılan düzenlemeler seçimlerimize müdahaledir

06 Ekim 2020 18:52

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığı İletişim Koordinatörü Ali Bizden, Kapalı Maraş'ın açılacağı haberine yönelik olarak Twitter'dan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın sözlerini yayımlarken, 'seçimlere müdahale' mesajı verdi.

Akıncı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sırf adaylardan birine avantaj sağlamak amacıyla Ankara'da ve Kıbrıs'ta yapılan bu düzenlemeler seçimlerimize yapılan müdahalenin bir başka boyutunu oluşturmaktadır."

Başbakan Yardımcısı: Maraş'ın açılması projesi bu değildir

Kıbrıs gazetesi Yeni Düzen de Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ın, Erdoğan ve Tatar'ın yaptığı "Maraş açıldı" açıklamasını eleştirerek "Maraş'ın açılması projesi bu değildir" dediğini aktardı.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, bugün Erdoğan'la düzenlediği basın toplantısında 46 yıldır kapalı olan 'Hayalet Şehir' Kapalı Maraş'ın perşembe günü halkın kullanımına açılacağını söylemişti.

TIKLAYIN - 'Hayalet Şehir' Kapalı Maraş, 46 yıl sonra kullanıma açılıyor!

Kuzey Kıbrıs'ta 11 Ekim'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı seçime bağımsız aday olarak giriyor.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) lideri, Başbakan Ersin Tatar ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) lideri Tufan Erhürman da seçimde öne çıkan adaylar arasında.

Hükümet ortağı olan Halkın Partisi'nin (HP) lideri, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Rauf Denktaş'ın oğlu Serdar Denktaş da bağımsız aday oldular.