Politika

Kılıçdaroğlu’ndan ülkücü danışmana yeni görev; Yeniden Kuvayı Milliye Platformu Koordinatörü Kubat: Milliyetçi camianın partiye ısınmasını sağlıyoruz

11 Ekim 2023 18:41

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinden önce Genel Başkan danışmanı olarak atadığı eski Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Kubat’a yeni görev verdi. Kubat, “Yeniden Kuvayı Milliye Platformu Koordinatörü” olarak atandı. Kubat, T24’e, “Bu bir dernek. Derneği, Genel Başkanımızla birlikte kurduk. Milliyetçi camiaya mesajlar vererek partiye ısınmalarını sağlıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi yenilgisinin ardından, Kılıçdaroğlu’nun 80’e yakın danışman ve başdanışman atadığı ortaya çıkmış, bu atamalar tartışmalara neden olmuştu. CHP’den yapılan açıklamada, 4 Haziran’dan önce atanan danışman ve başdanışmanların tümünün görevlerine 14 Haziran itibarıyla son verildiği duyurulmuştu.

16 Haziran’da “görevimizin başındayız” demişti

4 Haziran’dan önce atanan danışmanlardan eski Ülkü Ocakları Başkanı Kubat, 16 Haziran’da eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e Twitter’dan verdiği yanıtta ise, “Sana ve senin gibilere inat Genel Başkanımızın yanında, görevimizin başındayız” ifadesini kullanmıştı. 22 Ekim 2022’de ataması yapılan Kubat, söz konusu atamayı da sosyal medya hesabından “Millet yolunda hizmetten kaçmayan, doğruluğuna, dürüstlüğüne, iyiliğine kalbi gönülden inandığım; Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun tensipleriyle 'Genel Başkan Danışmanlığı' sorumluluğunu almış bulunuyorum” sözleriyle duyurmuştu.

Yeni görevi, odasının kapısına yazıldı

CHP’nin 4 Haziran’daki açıklamasına karşın görevine son verilmediği öğrenilen Kubat’a bu kez de yeni bir görev verildiği ortaya çıktı. “Yeniden Kuvayı Milliye Platformu Koordinatörü” olarak atanan Kubat’ın genel merkezde 3. kattaki odasının kapısına ismi ve yeni görevi yazıldı.

Kubat öncülüğünde kurulan Yeniden Kuvayı Milliye Hareketi, seçimden önce Ankara’da bir program düzenlemiş ve programa Kılıçdaroğlu ile birlikte Genel Başkan Özel Danışmanı Recep Cengiz, CHP Mamak İlçe Başkanı Ali Rıza Erdek, dönemin milletvekili adayları Deniz Çakır, Aliye Timisi Ersever, Elif Topkaya Sevinç ve Semra Dinçer katılmıştı.

"Genel Başkanımızla birlikte kurduk"

Genel Başkan danışmanlığı görevinin devam ettiğini ve bir yandan da koordinatörlük görevini sürdüreceğini belirten Kubat, T24’e yaptığı açıklamada, “Bu bir dernek. Derneği, Genel Başkanımızla birlikte kurduk. Milliyetçi camiaya mesajlar vererek partiye ısınmalarını sağlıyoruz” dedi.