Politika

Kalın: Zirvede Filistin'deki zulmün sona erdirilmesi için atılacak adımlar ele alınacak

Mustafa TURAPOĞLU/ANKARA, (DHA)- CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, yarın İstanbul'da düzenlenecek Olağanüstü İslam Zirvesi hakkında, "Zirve'de Filistin'de yaşanan zulmün sona erdirilmesi için dünya kamuoyunun harekete geçirilmesi yönünde atılacak ad

17 Mayıs 2018 14:30

Mustafa TURAPOĞLU/ANKARA, (DHA)- CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, yarın İstanbul\'da düzenlenecek Olağanüstü İslam Zirvesi hakkında, \"Zirve\'de Filistin\'de yaşanan zulmün sona erdirilmesi için dünya kamuoyunun harekete geçirilmesi yönünde atılacak adımlar da ele alınacaktır\" dedi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı yazılı açıklamada, yarın İstanbul\'da düzenlenecek olan zirve hakkında bilgi verdi. Açıklamasında, \"ABD Yönetimi’nin uluslararası hukuku ihlal ederek Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını uygulaması ve bu bağlamda Gazze’de barışçıl gösteri yapan masum Filistinlilerin katledilmesiyle ortaya çıkan vahim gelişmelerin ele alınması amacıyla, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirve Dönem Başkanı olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde, 18 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul’da İİT üyesi ülke Devlet ve Hükümet Başkanlarının katılımıyla Olağanüstü İslam Zirvesi düzenlenecektir\" dedi.
Kalın açıklamalarını şöyle sürdürdü:
\"Zirve’de İslam ülkelerinin Filistin ve Kudüs Davası’nı savunmak amacıyla Filistin Devleti ve halkıyla dayanışma ve işbirliği içinde izleyecekleri tutum ve atacakları adımlar üzerinde durulacaktır. İsrail’in işgali ve Filistin meselesi sadece Müslüman ülkelerin değil, hukuk ve adalete inanan herkesin ortak meselesidir. Zirve’de Filistin’de yaşanan zulmün sona erdirilmesi için dünya kamuoyunun harekete geçirilmesi yönünde atılacak adımlar da ele alınacaktır.\"

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir