Diğer

Kademeli normalleşmeyle birlikte evlendirme dairesi önünde nikâh tarihi kuyruğu oluştu

01 Haziran 2021 12:21

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kademeli normalleşme ile nikâhlar ve nikâh şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde bugünden itibaren yapılabiliyor. Nikah tarihi almak ya da daha önceden aldıkları tarihleri değiştirmek isteyenler, sabah erken saatlerden itibaren evlendirme daireleri önünde kuyruk oluşturdu.

Avcılar Zübeyde Hanım Evlendirme Dairesi’nin önüne saat 06.30’dan itibaren gelen çiftler, kuyruk oluşturdu. Bir görevli de karışıklık olmaması için çiftlere numara verdi.

Avcılar Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Dairesi Nikah Memuru Şefi Destegül Koçak, yoğunluğu bekledikleri için mesaiye 1.5 saat erken başladıklarını söyleyerek, 1 saatte 30 başvuru aldıklarını kaydetti. Koçak, kısıtlı salon ve evlendirme memuru bulunduğunu, başvuruların büyük bölümüne istenen tarihleri veremeyeceklerini ifade ederken, sıra bekleyen çiftler, uzun süredir normalleşmeyi beklediklerini ve umutla nikah tarihi almaya çalıştıklarını söylediler.

TIKLAYIN- Erdoğan, yeni kademeli normalleşme kararlarını açıkladı: Sokağa çıkma yasağının saati değişti, restoran ve kafeler açıldı