Kültür-Sanat

Joker'in devam filmi bir müzikal olacak; Warner Bros., Harley Quinn rolü için Lady Gaga'yı istiyor

14 Haziran 2022 12:08

T24 Dış Haberler

Joaquin Phoenix'in 'Suçun Palyaço Prensi' olarak beyaz perdeye geri döneceği konuşulan Joker 2'nin bir müzikal olacağı belirtildi. Warner Bros.'un başrolü Phoenix'le paylaşmak üzere Harley Quinn rolünü oynaması için Lady Gaga'yla görüştüğü bildirildi. 

The Hollywood Reporter'a konuşan kaynaklara göre Phoenix'le henüz resmi imzalar atılmasa da taraflar devam filmi için anlaşmaya varmak üzere.

Kaynaklar, yapımcıların Harley Quinn rolünü Lady Gaga'nın oynamasını istediğini belirtirken; devam filminin ilkinden farklı olarak bir müzikal olacağını ifade etti. 

DC'nin sinematik evreninde Harley'yi Margot Robbie, Joker'in ise Jared Leto oynuyor. Ancak Joker filminin bu evrenin dışında yer aldığını biliyoruz. Yine başka bir evrende geçen The Batman filminde ise Joker'i Barry Keoghan canlandırıyor. 

Phillips, geçmişte Lady Gaga'nın başrolünü oynadığı 'Bir Yıldız Doğuyor' filminin yapımcılığını üstlenmişti. 

İlk filmin yönetmeni Todd Phillips, geçen hafta ikonik karakterin hikayesinin devam filminin senaryosunun kapağını ve Joker rolüyle Oscar Ödülü'ne layık görülen Joaquin Phoenix'in senaryoyu okuduğu anların fotoğrafını paylaştı. 

Folie À Deux, yani 'paylaşılmış psikotik bozukluk', bir kimsenin sanrılarının, başka bir ya da daha fazla kişiye aktarılmasıyla görülen psikopatolojik durum anlamına geliyor.