Gündem

İstanbul Valisi Yerlikaya: Taksilerin şehirler arası ulaşımda kullanılamasına izin verilmeyecek

28 Mart 2020 21:23

Türkiye'de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan 'şehirler arası ulaşımın kısıtlanması' kararına ilişkin bilgilendirme yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya "Taksi ya da internet tabanlı uygulamalar vasıtasıyla şahsi araçlar şehirler arası toplu ulaşımda kullanılamayacak" dedi.

İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs ile mücadele kapsamında şehirler arası otobüs seferlerinin bugün saat 17.00 itibarıyla valilik izniyle yapılabileceğini açıklamıştı. Ayrıca yurt dışı uçuşları tamamen durdurulmuş, yurt içi uçuşlarda da sınırlandırılmıştı.

TIKLAYIN - Şehirler arası otobüs yolculuğu sınırlandırılmıştı; işte 81 ilin valisine gönderilen genelgenin detayları

Yerlikaya, bu kapsamda bugün saat 17.00'de otogarlardan son seferlerin hareket ettiğini duyurmuş, otobüs ile şehirler arası yolculuğun "Seyahat İzin Kurulu"nun iznine bağlandığını belirtmişti.

Çocukların market ve pazar yerlerine girişi yasaklandı

Akşam saatlerinde bir açıklama daha yapan Yerlikaya, "Taksi ya da internet tabanlı uygulamalar vasıtasıyla şahsi araçlar şehirler arası toplu ulaşımda kullanılamayacak" ifadesini kullandı.

Ayrıca Yerlikaya, "Vatandaşlarımızın market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararlaştırıldı" dedi.

TIKLAYIN - Erdoğan, yeni Koronavirüs tedbirlerini açıkladı: Yurt dışı uçuşları durduruldu; özel sektörde esnek çalışma saatlerine geçildi