Spor

İlkay Gündoğan Alman Milli Takım formasını giymeye hazır

Gündoğan'ın hedefi Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak ve milli takımla adını yeni bir şampiyonluğa yazdırmak

17 Ağustos 2018 16:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşup resim çektirdiği için Almanya'da yoğun eleştirilere hedef olan Alman milli takımının Türk asıllı oyuncusu İlkay Gündoğan, çağrıldığı takdirde Alman Milli Takım formasını giymeye hazır olduğunu ima etti.

TIKLAYINIZ - Erdoğan ile görüşmesi tepki çekmişti; İlkay Gündoğan'a takım arkadaşlarından destek

Mesut Özil Alman milli futbol takımından ırkçılık suçlamasıyla ayrılmış, federasyonu da ırkçılık yapmakla suçlamıştı. İlkay Gündoğan ise Alman milli takımında oynamaya hazır olduğunu söyledi.

Manchester City'de top koşturan 27 yaşındaki orta saha oyuncusu Gündoğan,  profesyonel kariyerindeki hedeflerinin "Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak ve milli takımla adını yeni bir şampiyonluğa yazdırmak" olduğunu söyledi.

Arsenalli Mesut Özil Alman milli takımının Rusya'daki dünya futbol şampiyonasında grup sonuncusu olup elenmesinin ardından milli takım kariyerini noktaladığını açıklamıştı. 2014'te milli takım formasıyla dünya şampiyonu olan Mesut Özil haftalarca sustuktan sonra milli takımı bırakma gerekçesini açıklarken, Alman Futbol Federasyonu'nu ırkçılık ve saygısızlıkla suçlamıştı.

İlkay Gündoğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Londra'da yaptığı buluşmayla ilgili soruları yanıtlamış ve birlikte resim çektirmelerinin nedenlerini anlatmıştı. Gündoğan, haziran ayında Alman milli takımının Dünya Şampiyonası'na hazırlık amacıyla Suudi Arabistan ile yaptığı karşılaşma sırasında seyirciler tarafından protesto edilmişti.