Gündem

İletişim Başkanlığı devreye girdi: AKP’nin İstanbul adayı Murat Kurum’un sosyal medyada yanlış yayılan vaadine düzeltme!

Kurum, anneler gibi 0-6 yaş arasında çocuğu olan babalara da ücretsiz ulaşım hakkı tanınacağını vaadinde bulunmuştu

26 Ocak 2024 09:36

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un annelerinin yanında 0-6 yaş arasında çocuğu olan babalara da ücretsiz ulaşım hakkı tanıyacağı vaadinin sosyal medyada “baba kart çıkarılacağı” şeklinde yanlış yayılması üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı devreye girdi.

Yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘İBB Başkan Adayı Murat Kurum, ‘Toplu ulaşım için Baba kart çıkaracağız' dedi’ iddiası doğru değildir” denilerek şunlar kaydedildi:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı’nda böyle bir ifade kullanmamıştır. Programda İstanbul için projelerini açıklayan Kurum, mevcuttaki ‘Anne Kart’ uygulamasının değiştirileceğini, sistemin yeni isminin ‘Aile Kart’ olacağını duyurmuştur. Aile Kart ile şu an 0-4 yaş çocuğu olan annelere verilen ücretsiz ulaşım hakkını değiştireceklerini belirten Kurum, ‘Artık hem yaşı 0-6'ya çıkarıyoruz hem de babalarımıza da çocuklarıyla ücretsiz seyahat hakkı veriyoruz.’ ifadelerini kullanmıştır. Manipülatif haberlere itibar etmeyiniz.”

TIKLAYIN - AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum, proje ve vaatlerini açıkladı, Kanal İstanbul'dan bahsetmedi