Çevre

HaberTürk yazarı Yılman: Sokaktaki başıboş, saldırgan köpeklerin barınaklara götürülmesi gerçekleşene kadar da yazmayı sürdüreceğim

"İki gündür yemediğim hakaret, küfür, aşağılama, duymadığım beddua kalmadı"

03 Ağustos 2022 09:13

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, "Sokaktaki başıboş, saldırgan köpeklerin barınaklara götürülmesi gerçekleşene kadar da yazmayı sürdüreceğim" görüşünü savundu. 

Yılman yazısında, "Bir arkadaşım şöyle bir mesaj atmıştı önceki gün kaleme aldığım sokak köpekleri yazımdan hemen sonra… 'Öyle dipsiz bir kuyuya daldın ki! Çıkman artık mümkün değil. Geçmiş olsun.'Haklıymış gerçekten de. Hakikaten de başıboş sokak köpekleri konusuna girmek, dipsiz bir kuyuya atlamak gibi bir şeymiş. Gerçi biliyordum yazımdaki önerimi 'insansevmez' hayvanseverlerin çok sert karşılayacağını ama şahsen bu kadarını da beklemiyordum. İki gündür yemediğim hakaret, küfür, aşağılama, duymadığım beddua kalmadı. Ancak bilsinler isterim… En ağır hakaretleri, en sinkaflı küfürleri etseler de… Beddua seansları düzenleyip, büyücülerden yardım alsalar da… Manevra yapmam için #özürdilesevilay #kovsevilayıhabertürk diye etiketler açıp gece gündüz saldırmaya devam etseler de… Vazgeçmeyeceğim inandığımdan." düşüncesini dile getirdi. 

Yılman şu ifadeleri kullandı:

"Sokaktaki başıboş, saldırgan köpeklerin bir eylem planı dahilinde toplanıp, barınaklara götürülmesi gerçekleşene kadar da yazmayı, konuşmayı sürdüreceğim. Ve bu uğurda mücadele eden tüm STK’ları, oluşumları da elimden geldiği kadar destekleyeceğim. Ayrıca haberleri olsun ki bu sözüm ona hayvanseverler… (Sözüm ona diyorum çünkü ben bunların hayvan sevdiğine filan inanmıyorum. Zira hayvansever olsalar o başıboşların paramparça ettiği kedilere ya da sahibiyle yürüyüşe çıkan diğer köpeklere yaptıkları saldırılara da vicdan yaparlar. Bunlar hayvansever değil, sokaktaki başıboş saldırgan köpekler üzerinden egolarını okşamaktan vicdanları kaskatı kesilmiş bir garip insanımsı tipler! )

Eninde sonunda da hayata geçecek bu plan. Çünkü sayıları 10 milyondan fazla olduğu bilinen bu başıboş köpeklerle ilgili eğer bugün önlem alınmaz ise sorun katlanarak ve daha da tehlikeli bir hal alarak büyüyecek ve sonunda çok daha korkunç bir hal alacak!"

TIKLAYIN | HaberTürk yazarı Yılman: Tek bir tanesi bile sokakta kalmayacak şekilde bu başıboş köpekleri toplayıp, barınaklara yerleştirmeli