Magazin

Game of Thrones oyuncusundan Marilyn Manson'a tecavüz davası

02 Mayıs 2021 14:52

Game of Thrones dizisinde canlandırdığı Ros karakteriyle bilinen Esme Bianco, şarkıcı Marilyn Manson'ı, tecavüz ve cinsel şiddet uygulamakla suçladı.

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, oyuncu Esme Bianco,  şarkıcı Marilyn Manson ve eski menajeri Tony Ciulla hakkında suç duyurusunda bulundu. Bianco, şarkıcının kendisine tecavüz ettiğini ve cinsel şiddet uyguladığını iddia etti.

Los Angeles’taki federal mahkemede açılan davada Bianco, müzik videoları ve filmlerdeki sahte rol iddialarıyla kendisini İngiltere'den California'ya getirerek insan kaçakçılığı yasasını ihlal ettiğini öne sürdü. Dava dosyasında, asıl adı Brian Warner olan Manson'un, Bianco'yu 2009 yılında bir şarkının videosunu çekmek için Los Angeles’a getirdiği bilgisi yer aldı. 2011 yılında ise yine Phantasmagoria adlı uzun metrajlı film için Los Angeles’a getirdiği ve bu projenin de gerçekleşmediği aktarıldı. Açılan dava dosyasında, "Warner'ın fiziksel, cinsel, psikolojik ve duygusal istismarının boyutunu anlamak Bianco’nun yıllarını aldı" ifadesi yer aldı.

Manson daha önce de suçlanmıştı 

Westworld dizisinin yıldızı Evan Rachel Wood, şubat ayında, Manson'ı cinsel tacizde bulunmak için kendisini mağdur ederek rıza almakla ve yıllarca istismar etmekle suçlamıştı. Wood'un iddialarının ardından başka kadınlar da cinsel saldırı, psikolojik istismar ve çeşitli şiddet, baskı ve sindirme biçimleri de dahil olmak üzere Manson aleyhine kendi iddialarını paylaşmak için öne çıkmıştı.