Gündem

Filtresiz termik santral tasarısına 'Evet' diyen AKP'li isim, önce Erdoğan'a teşekkür etti, sonra tweet'ini sildi

Erdoğan, 2,5 yıl daha havayı kirletme iznini veto etmişti

03 Aralık 2019 14:37

Termik santralların 2,5 yıl daha filtresiz çalışması için yasaya Meclis'te onay verdikten sonra Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenlemeyi veto etmesine teşekkür eden AKP Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, paylaşımını sildi.

Termik santralların filtresiz çalışması yasasına daha önce kabul oyu veren AKP'li Öçal, sildiği tweetinde şu ifadeleri kullanmıştı:

"Milletvekillerimizin çabalarını ve aziz milletimizin beklentilerini gözardı etmeyen Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, önce insan diyerek Afşin-Elbistan termik santrallerinin bacalarına filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti."

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın AKP'li vekillerin kabul oyu verdiği yasayı veto etmesinin ardından AKP'li vekillerden teker teker teşekkür mesajları yağmıştı. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş vekili Ahmet Özdemir ve Maraş vekillerinden Mehmet Cihat Sezal de Erdoğan'ın veto kararını sevinçle karşılayıp teşekkür mesajı yayınlamıştı.

TIKLAYIN  - Filtresiz termik santral tasarısını kabul eden AKP'liler, tasarıyı veto eden Erdoğan'a teşekkür etti!