Sağlık

Evlere serum servisi uygulaması yaygınlaştı; “3 bin TL ödeyenler var”

09 Kasım 2022 14:33

Son günlerde bazı sağlık görevlilerinin 3000 liraya kadar varabilen ücret karşılığında evlere gidip damar yolundan vitamin, glutatyon, ozon uygulaması yaygınlaştı.

Hürriyet’ten Sedef Batı’nın haberine göre, sağlık görevlisi F.T., Ben bir sağlık kuruluşunda çalışıyorum ve ek gelir olsun diye evlere de serum takmaya ya da vitamin iğneleri vurmaya gidiyorum. Zaten gittiğim insanların çoğu daha önceden bu iğneleri birkaç kez hastanede yaptırmış oluyor. Beni arayanlara “önceden bu iğnelerden yaptırdınız mı, herhangi bir alerjik bir reaksiyon yaşadınız mı?" diye soruyorum. Buna çok dikkat ediyorum. Eğer ilk değilse herhangi bir sorun görmüyorum.” dedi.

Serum taktırmak için bir klinikle görüşen G.Ç., “İnternetten bir klinik buldum ve durumumu anlattım.Bağışıklığım ve Covid sonrası onarım için serum tedavisi yapabileceklerini ama sadece glutatyon ve C vitamininin yeterli olmayacağını, ayrıca Covid protokolünün olduğunu ve onun uygulanması gerektiğini söyledi. Serumun bir tanesi de 3000 TL idi.'Bu serumları yaptırmadan kan değerlerime bakacak mısınız?' dediğimde böyle bir talebim olursa ücretin daha da artacağını söylediler. Yani hiçbir test yapmadan herkese uygulanan serumu uygulayacaklardı. Aklıma yatmadığı için yaptırmadım.” diye konuştu.