Politika

Eski MHP Milletvekili Kaya: Mahir Ünal, 'AKP Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı' deme densizliğinde bulunmuş, oysa Başbuğ'un çağrısının bugünkü anlamı...

"Başbuğ, Türk Milletini, ahlaksız iktisadi yapıya çağırmıyordu"

07 Ocak 2019 20:01

Eski MHP İstanbul Milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Başkanı Atila Kaya, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın "AKP Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı" açıklamasını eleştirdi. Ünal'ın açıklamasını 'densizlik' olarak niteleyen Kaya "Başbuğ'un çağrısının bugünkü anlamı AKP'ye direnmektir" dedi. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, dün partisinin Sivas İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada  "Dün Adnan Menderes'in 'Yeter söz de karar da milletindir' iradesinin o günkü ismiydi. Necmettin Erbakan'ın bu milletin iddialarına dair savunmasıydı. Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın büyük vizyonuydu, Alparslan Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı ve tabii AK Parti, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun uğruna mücadele ettiği değerlerin de bugünkü adıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Ünal'ın sözlerine ise MHP eski Milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Atila Kaya tepki gösterdi.

Kaya, Twitter'da yaptığı açıklamada, AKP'li Ünal'ın sözlerini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Mahir Ünal 'AKP Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı' deme densizliğinde bulunmuş. Oysa Başbuğ, Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, çiğnenen hukuk düzenine, ahlaksız iktisadi yapıya çağırmıyordu. Başbuğ'un çağrısının bugünkü anlamı AKP'ye direnmektir!"

 

","articleSection":"Politika","publisher":{"@type":"Organization","name":"T24","logo":{"@type":"ImageObject","url":"https://t24.com.tr/logo.png"},"sameAs":["https://www.facebook.com/T24comtr","https://www.instagram.com/t24comtr","https://twitter.com/t24comtr"],"url":"https://t24.com.tr","contactPoint":[{"@type":"ContactPoint","contactType":"customer service","email":"bilgi@t24.com.tr","areaServed":"TR","url":"https://t24.com.tr"}]},"datePublished":"2019-01-07T20:01:00+03:00","genre":"News","mainEntityOfPage":"https://t24.com.tr/haber/eski-mhp-milletvekili-kaya-mahir-unal-akp-turkesin-bu-millete-dair-iddiasiydi-deme-densizliginde-bulunmus-oysa-basbugun-cagrisinin-bugunku-anlami,792747","author":{"@type":"Organization","name":"T24","logo":{"@type":"ImageObject","url":"https://t24.com.tr/logo.png"},"sameAs":["https://www.facebook.com/T24comtr","https://www.instagram.com/t24comtr","https://twitter.com/t24comtr"],"url":"https://t24.com.tr","contactPoint":[{"@type":"ContactPoint","contactType":"customer service","email":"bilgi@t24.com.tr","areaServed":"TR","url":"https://t24.com.tr"}]},"url":"https://t24.com.tr/haber/eski-mhp-milletvekili-kaya-mahir-unal-akp-turkesin-bu-millete-dair-iddiasiydi-deme-densizliginde-bulunmus-oysa-basbugun-cagrisinin-bugunku-anlami,792747"}]