Politika

Erdoğan'ın "yumuşama" mesajına Külliye'den ilk yorum; Yiğit Bulut: Türkiye "100. Yıl Uzlaşması" dönemine giriyor

03 Mayıs 2024 16:02

T24 Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum" sözlerini "tarihi cümle" diye yorumlayarak, "Özgür Özel’in de attığı çok önemli adım ile Türkiye '100. Yıl Uzlaşması' dönemine giriyor" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptıkları görüşmeye ilişkin, "Aslında olumlu bir gelişme oldu. Bundan önceki süreçlerde maalesef bu tür adımlar atılmıyordu. Ve bu adımın atılmasıyla, siyasetin ülkemizde çok daha yumuşama dönemine girdiğini görüyoruz. Ben de Özgür Bey'e ilk fırsatta böyle bir ziyaretin karşılığını yapacağımı söyledim. Türkiye'nin, Türk siyasetinin buna ihtiyacı var. Ve ilk fırsatta da bu ziyareti gerçekleştirerek, Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız" dedi.

TIKLAYIN - Erdoğan'dan Özgür Özel görüşmesi sonrası ilk açıklama: Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum

Erdoğan'ın sözleri siyaset kulislerini hareketlendirirken, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden ilk yorum Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan geldi. Erdoğan'ın açıklamasını "tarihi" diye niteleyen Bulut, "Türkiye '100. Yıl Uzlaşması' dönemine giriyor" değerlendirmesi yaptı.

Yiğit Bulut'un, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan tarihi cümle; Siyasette yumuşama dönemini başlatıyoruz.

Özgür Özel’in de attığı çok önemli adım ile Türkiye '100. Yıl Uzlaşması' dönemine giriyor.

Hayırlı olsun."